“Polska pod Krzyżem”

Jeśli jesteś chrześcijaninem i katolikiem na pewno od pewnego czasu doświadczasz ataku na twoje wartości duchowe. Narzekaniem   i dyskusją nic nie zmienisz. Musisz działać.  Skoro nie mamy akcji     z centrum, korzystajmy z działań świeckiej fundacji Solo Dios Besta, która od kilku lat organizuje ogólnopolskiej akcje: „Wielka Pokuta” , „Różaniec do granic” , a w tym roku   „Polska pod Krzyżem”.

Akcja ta ma odbyć się 14 IX na lotnisku pod Włocławkiem, gdzie prawie 30 lat temu papież Jan Paweł II miał spotkanie z diec. włocławską. Wiadomo, że z różnych przyczyn wszyscy nie pojadą    do Włocławka, dlatego chcemy w sposób równoległy, nie konkurencyjny zorganizować podobne spotkanie w Serpelicach.

W Serpelicach od kilku lat są organizowane spotkania młodych diec. drohiczyńskiej na Golgocie Podlaskiej 14 września.  Wykorzystując miejsce i czas chcemy zaprosić wszystkich z okolic na spotkanie w Serpelicach o godz. 15.00 14 IX 20019 r. 

Pragniemy pokazać, że sprawa wiary jej pogłębianie i manifestowanie nie jest nam obce. Wiara nie przekazywana nie manifestowana ginie! Niech twoja obecność, poświęcony czas, apostolstwo czyli  zachęcenie twojego bliźniego do  „postu, modlitwy” zaowocuje przebudzeniem nas i naszego otoczenia. Myślmy że przy dzisiejszej możliwości transportu, dojazdu do Serpelic nie przeszkodzi nikomu kto chce i w to wierzy.

Prosimy! Zabierz ze sobą krzyż, świecę albo latarkę, wodę i jeśli potrzebujesz mały taboret.

  

Plan Spotkania w Serpelicach

14.45 – Zawiązanie wspólnoty

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

15.30 – Zaproszenie do Krzyża , Droga Krzyżowa na Kalwarię

16.30 – Konferencja

17.30 – Różaniec część Bolesna + Świadectwa (w trakcie modlitwy różańcowej spowiedź)

18.00 – Przejście przez Bramę Krzyża  ( Zejście na dół z modlitwą różańcową część Światła)

18.45 – Przygotowanie do Eucharystii ( Modlitwa różańcowa część Chwalebna)

19.00 – Eucharystia ,Apel Jasnogórski + 4,5 tajemnica Chwalebna

Uroczyste Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem