Triduum ku czci św. Stanisława Kostki

W dniu 18 września Kościół katolicki w Polsce przeżywa święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, patrona dzieci i młodzieży.

Stanisław urodził się w Rostkowie na Mazowszu w końcu grudnia 1550 roku. Wychowany w atmosferze religijnej, odznaczał się głęboką pobożnością. Razem z bratem został wysłany do szkół jezuickich w Wiedniu. Cudownie uzdrowiony z ciężkiej choroby przez Matkę Najświętszą, postanowił wstąpić do Towarzystwa Jezusowego. Opuścił więc potajemnie Wiedeń w roku 1567 roku i przez Dylingę udał się do Rzymu, gdzie został przyjęty do nowicjatu przez św. Franciszka Borgiasza. Zmarł w Rzymie w nocy z 14 na 15 sierpnia 1568 roku w opinii świętości. Został zaliczony w poczet świętych przez papieża Benedykta XIII w roku 1726. Relikwie Świętego spoczywają w kościele św. Andrzeja na Kwirynale w Rzymie.

W naszej parafii liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki było poprzedzone uroczystym Triduum (16-18.09.2019r), w czasie którego dzieci wraz z młodzieżą z KSM-u brały udział w grach i zabawach integracyjnych, konkursie plastycznym, miały również możliwość wspólnego oglądania filmu. Dziękujemy Bogu za ten piękny czas, który włączył się w obchody Tygodnia Wychowania, który został ustanowiony w Polsce z woli Konferencji Episkopatu Polski.