Aktywne ferie w parafii

W dniach 10,12,13 i 17,18 lutego 2020 roku, w parafii  pod wezwaniem Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Sarnakach, odbyły się półkolonie zorganizowane przez księży wikariuszy. Swoją pomoc okazali także wolontariusze z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, którzy aktywnie włączyli się w organizację półkolonii.                                         

Pierwszego dnia w grupie 45 osób wyjechaliśmy do Siedlec, gdzie obejrzeliśmy bajkę pt. „Gang zwierzaków”. Kolejnym punktem dnia była wizyta w parku trampolin.

Drugi dzień naszych półkolonii spędziliśmy w Sarnakach, gdzie odbyły się zajęcia prowadzone techniką decoupagu, tworzyliśmy figurki z masy solnej. Pomiędzy pracami plastycznymi można było pograć w „gry na konsoli”, bilarda oraz w tenis stołowy.

Dzień trzeci był najbardziej wyczerpujący fizycznie. Pierwszym punktem było malowanie dzień wcześniej ulepionych figurek z masy solnej. Później rozdzieliliśmy się na dwie grupy, męska część grupy udała się na halę sportową, a dziewczynki oddały się muzyce i tańczyły do układów choreograficznych wyświetlanych na tablicy.

Po krótkim odpoczynku w domu, intensywnie rozpoczęliśmy drugi tydzień zimowych półkolonii. Wybraliśmy się do Warszawy, gdzie zwiedziliśmy budynek Sejmu i Senatu, spacerowaliśmy po Starym Mieście. Najbardziej oczekiwanym punktem dnia było zwiedzanie  Stadionu Narodowego.

Ostatniego dnia naszych półkolonii, wspólnie obejrzeliśmy film „Smerfy” oraz udaliśmy się na halę sportową aby pograć w piłkę nożną. Po powrocie, w salce parafialnej czekała na wszystkich niespodzianka przygotowana przez księży wikariuszy. Dzięki ich inicjatywie, mogliśmy uczestniczyć w naszym parafialnym „Festiwalu Pizzy”! Podczas wspólnej Agapy wymieniliśmy się wrażeniami z zimowiska, oraz zostaliśmy zaproszeni na półkolonie wakacyjne.

Tegoroczne ferie nie były czasem zmarnowanym, ponieważ spędziliśmy je z rówieśnikami i nauczyliśmy się wielu nowych rzeczy. Wszyscy czekamy już na wakacje, by wspólnie przeżyć wolny czas.

                                                                                                                                                          autor tekstu:  Gabriela Rybaczuk