Ogłoszenia 3 Niedziela Wielkanocna

  1. Podziękowania za ofiary na budowę kościoła.
  2. Dziś rozpoczynamy Tydzień Biblijny, przy tej okazji zachęcamy do czytania Pisma Świętego w rodzinach.
  3. Przypominamy, że w naszej parafii prowadzona jest adoracja Najświętszego Sakramentu – codziennie w godz. 15 – 17.
  4. Od 1. 05. 2020 (piątek) rozpoczynamy celebrację nabożeństw majowych. Nabożeństwa sprawowane będą po Mszy św. o godz. 18.00. Przy tej okazji prosimy o uporządkowanie otoczenia wokół krzyży i kapliczek przydrożnych.
  5. Przypominamy, że w tym tygodniu wypada pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca.
  6. Od piątku (1. 05) rozpoczniemy wspólne odmawianie Różańca przed Msza św., do jego prowadzenia zachęcamy członków Kółek Różańcowych. Różaniec odmawiamy w intencjach ważnych dla parafii i Kościoła.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 – wymiana tajemnic różańcowych. Tego dnia odmówimy Akt zawierzenia parafii Sarnaki Matce Bożej czczonej w cudownym obrazie znajdującym się w ołtarzu bocznym.
  8. Zwracamy się do wiernych z prośbą o pomoc materialną dla parafii.
  9. Zbliża się maj, w tym miesiącu rozpoczniemy celebracje obrzędu poświęcenia pól. Z wiadomych względów, ulegnie zmianie jego organizacja. O godz. 14. 30, przedstawiciel wioski przyjedzie po księdza, który nawiedzając 4 ołtarze odmówi przewidziane modlitwy; następnie w kościele parafialnym zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego i odśpiewana Litania do Wszystkich Świętych. Kulminacją sprawowanych obrzędów będzie Msza św. sprawowana w intencji mieszkańców danej miejscowości (Tam gdzie wcześniej nie było procesji, odprawiona będzie tylko Msza św). Ofiary z racji poświęcenia pól można złożyć razem z ofiarami na tacę, które składać będziemy na listę. Na dzień 3. 05. przewidziane jest poświęcenie pól w: Grzybowie, Kamiance, Rzewuszkach.
  10. Według przykazań kościelnych, każdy katolik w czasie wielkanocnym, ma obowiązek przystąpić do Spowiedzi i Komunii św. Zachęcamy, by w czasie nabożeństw majowych wypełnić ten obowiązek. Czas wielkanocny „zwyczajowo” obejmuje czas od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej (26. 02. – 7. 06).

Pamiętajmy, że w kościele może przebywać jednocześnie ponad 30 osób!