Ogłoszenia 16 Niedziela Zwykła

  1. Podziękowania za ofiary na budowę kościoła.
  2. Wyrazy wdzięczności kierujemy członkom KSM-u i uczestnikom przyparafialnych rekolekcji oazowych.
  3. Pragnąc przygotować się duchowo do poświęcenia nowego kościoła i do misji parafialnych uczestniczymy w adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do niedzieli włącznie w godz. od 15.00 do 18.00.
    W tym tygodniu nasze modlitewne czuwanie poprowadzą mieszkańcy Płoskowa i Kolonii Płosków. Prosimy radnego lub sołtysa o wydzielenie na każdy dzień odpowiedniej ilości rodzin. Zachęcamy wszystkich Parafian do łączności modlitewnej.

    Plan adoracji:

    15.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia,
    modlitwa indywidualna,
    17.20 – Różaniec prowadzony przez poszczególnych Mieszkańców.
  4. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego realnego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo zasłaniając się wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata; to znaczy być światłem dla współczesnego świata.
  5. W sobotę o 17.00 konferencja przedchrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych, a sakrament Chrztu udzielany jest w  IV niedzielę miesiąca.
  6. W przyszłą niedzielę z racji wspomnienia św. Krzysztofa, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Każdy też będzie mógł w tym dniu wziąć udział w organizowanej przez MIVA Polska – Ogólnopolskiej Akcji św. Krzysztof – „podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu jako Twoje podziękowanie za bezpieczne podróże” i złożyć swoją ofiarę do puszki na ten szlachetny cel. Misjonarze polscy dzięki tej akcji otrzymują do krajów misyjnych środki transportu, które umożliwiają im przemieszczanie się na trudnych terenach misyjnych.
  7. W następną niedzielę św. Anny i Joachima – dziadków Pana Jezusa. Jest to Dzień Wdzięczności ludziom starszym i dziadkom. Pamiętajmy o tym w sposób szczególny w modlitwie.
  8. Za tydzień IV niedziela miesiąca – ofiary składane na tacę są przeznaczone na budowę kościoła. Bóg zapłać za dotychczasowe wsparcie, liczymy na ludzi o otwartym sercu.
  9. Zgodnie z ustaleniem poczynionym z radą parafialną proszę radnych parafialnych lub sołtysów o zebranie składki w kwocie 100 zł od rodziny na bieżące prace: zakup dwóch pieców, nagłośnienia i płyt granitowych do nowego kościoła oraz uregulowanie miesięcznej należności za pracę malarzy.
  10. Zachęcamy do uczestnictwa w Warsztatach tańca i duchowości w dniach: 30-31 lipca dla młodzieży od 15 lat wzwyż oraz 03-04 sierpnia dla dzieci w wieku od 8 do 14 lat organizowanych w Nadbużańskim Ośrodku Ewangelizacji w Drohiczynie. Zapisy w zakrystii u ks. Adama.
  11. Dnia 26 lipca odbędzie się XI Diecezjalna Pielgrzymka Małżeństw do Sanktuarium Trójcy Świętej i św. Anny w Prostyni pod hasłem „Rodzina Bogiem silna ratunkiem Polski”. Początek uroczystości w Prostyni o 10.30, (szczegółowy program na stronie https://drohiczynska.pl/wydarzenia/rodzina-bogiem-silna-ratunkiem-polski-xi-diecezjalna-pielgrzymka-malzenstw-i-rodzin-do-prostyni/). Zachęcamy do indywidualnego udania się do Prostyni.
  12. Zbliża się czas wyruszenia 30. Drohiczyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Hasłem będą słowa modlitwy„Pod Twoją obronę…”. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych „rekolekcjach w drodze” jako pielgrzym duchowy w Grupie Srebrnej. Zapisy w zakrystii. Bardziej szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej Pielgrzymki Drohiczyńskiej (https://doczestochowy.pielgrzymuj.pl).
  13. W tym tygodniu patronują nam:
    • 22 VII – św. Maria Magdalena, uwolniona przez Pana Jezusa od siedmiu złych duchów (Mk 16,9; Łk 8,2), wraz z innymi niewiastami troszczyła się o wędrujących z Nim ludzi; została nazwana Apostołką Apostołów, ponieważ to ona pierwsza zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu Pana.
    • 23 VII – św. Brygida (1303-1373), zakonnica, w 1999 roku ogłoszona przez św. Jana Pawła II współpatronką Europy.
    • 24 VII – św. Kinga (1234-1292), córka króla węgierskiego Beli IV, żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich; św. Jan Paweł II kanonizował ją w 1999 roku.
    • 25 VII – św. Jakub Apostoł (†44), powołany przez Jezusa razem ze swym bratem Janem, jako jeden z Jego pierwszych uczniów, poniósł śmierć męczeńską ścięty mieczem na rozkaz Heroda.
    • 25 VII – św. Krzysztof (†około 250), męczennik, jeden z Czternastu Wspomożycieli, czyli szczególnych patronów, m.in. chrześcijańskiej młodzieży, farbiarzy, flisaków, introligatorów, marynarzy, pielgrzymów, kierowców i podróżnych, przewoźników, tragarzy, turystów i żeglarzy, orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach.
    • 26 VII – św. Anna i Joachim, rodzice Najświętszej Maryi Panny; Ewangelie nie przekazały o rodzicach Maryi żadnej wiadomości. Milczenie Biblii dopełnia bogata literatura apokryficzna. Ich imiona są znane jedynie z apokryfów Protoewangelii Jakuba, napisanej ok. roku 150, z Ewangelii Pseudo-Mateusza z wieku VI oraz z Księgi Narodzenia Maryi z wieku VIII. Najbardziej godnym uwagi może być pierwszy z wymienionych apokryfów, gdyż pochodzi z samych początków chrześcijaństwa, stąd może zawierać ziarna prawdy zachowanej przez tradycję.
  14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy także: śp. Ireneusza Żaka, Kazimierę Szeweluk i Krystynę Radziejewską. Rodzinom składamy wyrazy głębokiego współczucia; zmarłych polecamy w modlitwie – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…