Ogłoszenia 24 Niedziela Zwykła

 1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni.
 2. Dzisiaj II niedziela miesiąca – ofiary składane na tacę są przeznaczone na budowę kościoła. Bóg zapłać za dotychczasowe wsparcie, liczymy na ludzi o otwartym sercu.
 3. Pragnąc przygotować się duchowo do poświęcenia nowego kościoła i do misji parafialnych uczestniczymy w adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do niedzieli włącznie w godz. od 15.00 do 18.00.
  W tym tygodniu nasze modlitewne czuwanie poprowadzą mieszkańcy Lipna. Prosimy radnego lub sołtysa o wydzielenie na każdy dzień odpowiedniej ilości rodzin. Zachęcamy wszystkich Parafian do łączności modlitewnej.
  Plan adoracji:
  15.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia,
  modlitwa indywidualna,
  17.20 – Różaniec prowadzony przez poszczególnych Mieszkańców.
 4. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła, a w dniach od 16 do 18 będziemy przeżywać TRIDUUM KU CZCI ŚW. STANISŁAWA KOSTKI w następującym porządku:

  ŚRODA

  17.00 – Katecheza o św. Stanisławie połączona z warsztatami muzycznymi;
  18.00 – Msza św. z homilią;

  CZWARTEK

  18.00 – Msza św. z homilią;
  18.30 – Ognisko dla dzieci i młodzieży;

  PIĄTEK

  17.00 – Projekcja filmu: „Za 1500 km niebo”;
  18.00 – Msza św. z homilią; poświęcenie przyborów szkolnych.

 5. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża – zadbajmy o wszystkie krzyże na terenie parafii: krzyże przy drogach, na cmentarzach czy własnych posesjach.
 6. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższy wtorek) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci. 
 7. W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny.
 8. W przyszłą niedzielę (20 września) gościć będziemy w naszej parafii misjonarza ks. dra Jerzego Dudę. Wygłosi on Słowo Boże mające przygotować nas do misji parafialnych.
 9. Kolejna niedziela to Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszy Świętej będzie zbiórka ofiar do puszek na Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej.
 10. Prosimy radnego lub sołtysa o zabranie z zakrystii i rozdysponowanie w swoich społecznościach zaproszeń z programem misji parafialnych. Niech powyższe zaproszenie trafi do każdej rodziny i umożliwi właściwe zaplanowanie obowiązków rodzinnych czy zawodowych, aby liczne uczestnictwo, w poszczególnych punktach każdego dnia misji, było naszą odpowiedzią na ten wyjątkowy dar przygotowujący naszą wspólnotę do uroczystości poświęcenia nowego kościoła.
 11. Został przygotowany album Budowa Kościoła w Parafii Sarnaki, który stanowi cegiełkę
  (ofiara 50 zł) na dalsze prace prowadzone w nowej świątyni.
 12. Przed nami kolejne Męskie Oblężenie Jasnej Góry. To już czwarte spotkanie tego typu zaplanowane na przyszły tydzień. Podczas tegorocznego Oblężenia Jasnej Góry zostanie podjęty temat męskiego kapłaństwa w rodzinach. Tegoroczne Oblężenie ma budować męskie środowiska w Parafiach, dlatego główny nacisk przygotowań pójdzie w kierunku zbierania mężczyzn w parafiach, by tam wspólnie przeżyć duchowe poruszenie inspirowane z jasnogórskiego szczytu. W naszej wspólnocie będziemy spotykać się na Mszy Świętej o 18.00, transmisji online z warsztatów o 18.30 i wspólnej adoracji. Więcej informacji na stronie: https://oblezenie.mezczyzni.net
 13. W tym tygodniu patronują nam:
  • 16 IX – święci Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku;
  • 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik ze zgromadzenia jezuitów, patron Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy.
 14. W minionym tygodniu odeszły do Pana: śp. Teresa Makarska i Izabela Wawryniuk. Rodzinom składamy wyrazy głębokiego współczucia; zmarłych polecamy w modlitwie –Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…