Ogłoszenia 26 Niedziela Zwykła

 1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni.
 2. Dzisiaj IV niedziela miesiąca – ofiary składane na tacę są przeznaczone na budowę kościoła. Bóg zapłać za dotychczasowe wsparcie, liczymy na ludzi o otwartym sercu.
 3. W dniu dzisiejszym spotkanie z Radą Parafialną o godz. 16.00.
 4. Pragnąc przygotować się duchowo do poświęcenia nowego kościoła i do misji parafialnych uczestniczymy w adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do czwartku włącznie w godz. od 15.00 do 18.00, a od piątku do niedzieli włącznie od 15.00 do 17.00.
  W tym tygodniu nasze modlitewne czuwanie poprowadzą mieszkańcy Kamianki i Grzybowa. Prosimy radnego lub sołtysa o wydzielenie na każdy dzień odpowiedniej ilości rodzin. Zachęcamy wszystkich Parafian do łączności modlitewnej.
  Plan adoracji:
  15.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia,
  modlitwa indywidualna,
  17.20 – Różaniec prowadzony przez poszczególnych Mieszkańców.
 5. W poniedziałek przypada 12 rocznica beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny. Z tego względu spotykamy się by z Koronką w ręku prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego. O godz. 15.00 zapraszamy do modlitwy wszystkich, by stanąć na ulicy, przed swoim domem, biurem, szkołą, kościołem, i połączyć się z Jezusem konającym na krzyżu, a następnie odmówić wraz z nami Koronkę do Miłosierdzia Bożego – dla świata nic nie znaczący kwadrans, dla Boga wielkie wołanie grzeszników.
  W naszej parafii będziemy modlić się o 15.00 przy skrzyżowaniu dróg w następującym porządku: przy szkole,
  przy ul. Kolejowej i przy kościele. 
 6. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik: zmianie ulega godz. sprawowania Mszy Świętej wieczorowej (o godz. 17.00) i jest to miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież oraz dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali po Mszy Świętej o 17.00. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach lub przy kapliczkach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca. Przygotujmy się przez wcześniejszą spowiedź do właściwego przeżycia tego szczególnego czasu.
  W pierwszy czwartek będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Kościele. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania o godz. 16.00.
  Na Mszy Świętej o godz. 17.00 poświęcenie różańców, a po zakończonym nabożeństwie konferencja dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  W pierwszy piątek Msza Święta i nabożeństwo pierwszopiątkowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i 17.00, a w kaplicach o 15.30. Szczególnie zapraszamy uczniów klas IV i VI.
  W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną – Msza Święta i pierwszosobotnie nabożeństwo o godz. 7.00 i 16.15 z różańcem wynagradzającym i rozważaniem, a w kaplicach o 15.30. Szczególnie zapraszamy uczniów klas V i VII.
  W pierwszą niedzielę po Mszy Świętej o 11.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych i procesja eucharystyczna. Proszę dziewczynki o sypanie kwiatów.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczęcie misji parafialnych przed uroczystością poświęcenia kościoła, zgodnie z planem zawartym w zaproszeniach, które trafiły do każdej rodziny. Dodatkowe egzemplarze z harmonogramem prowadzonych przez misjonarzy ćwiczeń duchowych są dostępne na stoliku pod chórem. Niech właściwe zaplanowanie obowiązków rodzinnych czy zawodowych pozwoli licznie uczestniczyć w poszczególnych punktach każdego dnia misji. Zadbajmy o wszystkie krzyże na terenie parafii: krzyże przy drogach, na cmentarzach czy własnych posesjach. Udekorujmy nasze domy i obejścia. W poszczególnych wioskach na granicy parafii przygotujmy napisy informujące o rozpoczynających się misjach i uroczystości poświęcenia kościoła.
 9. Taca z przyszłej niedzieli tradycyjnie będzie przeznaczona na cele charytatywne – dzieła miłosierdzia czynione przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej. W kolejną niedzielę będzie zbiórka ofiar do puszek na Świętopietrze – z 29 VI.
 10. Proszę Strażaków o zapewnienie porządku i zabezpieczenie procesji w czasie misji zgodnie z planem zawartym na zaproszeniu (na cmentarz, Droga Krzyżowa) oraz wyznaczenie parkingów i kierowanie ruchem w dniu poświęcenia kościoła.
 11. W przyszły piątek, w czasie misji będzie Droga Krzyżowa ulicami Sarnak. Dla każdej rodziny został przygotowany okolicznościowy Krzyż upamiętniający Misje i Poświęcenie – będzie można go nabyć w czasie duchowych ćwiczeń.
 12. Został przygotowany album Budowa Kościoła w Parafii Sarnaki, który stanowi cegiełkę
  (ofiara 50 zł) na dalsze prace prowadzone w nowej świątyni.
 13. W tym tygodniu patronują nam:
  • 28 IX – św. Wacław (ok. 903-935), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina; jest patronem Czech;
  • 29 IX – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, najwięksi wśród aniołów z powodu szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza;
  • 30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński;
  • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich;
  • 2 X – Święci Aniołowie Stróżowie, nasi niebiescy opiekunowie. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.
 14. W minionym tygodniu odszedł do Pana: śp. Marian Żabicki. Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia; zmarłego polecamy w modlitwie –Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…