Ogłoszenia 28 Niedziela Zwykła

 1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni.
 2. Dziękuję za udział w uroczystości poświęcenia nowego kościoła.
 3. W imieniu całej parafialnej wspólnoty pragnę na ręce Ks. kan. dra Jerzego Dudy i Ks. kan. dra Wojciecha Hackiewicza złożyć serdeczne podziękowania i wyrazy gorącej wdzięczności za wielki dar parafialnych Misji Ewangelizacyjnych. Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w przepięknych misyjnych nabożeństwach, które na nowo otworzyły nasze serca na Bożą miłość i na drugiego człowieka. Niech Jezus Chrystus obdarza Was wszelkimi łaskami, Maryja Panna otacza płaszczem swojej matczynej opieki a św. Stanisław Biskup i Męczennik oraz św. Roch wspierają w codziennych trudach kapłańskiego i misjonarskiego życia.
 4. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie po Mszy Świętej o godz. 17.00. Wszystkich serdecznie zapraszam.
 5. We wtorek – 13 października – ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 17.00, po której wyruszy procesja różańcowa wedle ustalonego porządku. Prosimy mieszkańców o ubranie poszczególnych ołtarzy zgodnie z panującym zwyczajem.
 6. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom oświaty życzymy zdrowia oraz obfitości Bożych darów w pracy na rzecz wychowania młodego pokolenia. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede wszystkim gorącą modlitwą. Zapraszam na różaniec w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.
 7. W nadchodzący czwartek, 15 października, w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Ma on nam przypominać, że często rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują jakiegoś specjalnego pocieszenia, ale potrzebują naszej modlitwy, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas.
 8. W piątek, 16 października (liturgiczne wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej) 42. rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Papieża. W dzień powołania na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
 9. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada (wyparte przez niedzielę) święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Będziemy polecać ich w modlitwie różańcowej.
 10. Przyszła niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpocznie ona Tydzień Misyjny przeżywany pod hasłem: Głosić wiarę z radością. Będziemy modlić się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich oraz prosić Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby –  ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.
 11. W kolejną niedzielę swoimi ofiarami złożonymi do puszek wesprzemy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Polecam tę zbiórkę życzliwości Parafian.
 12. Zostały przygotowane: album Budowa Kościoła w Parafii Sarnaki, okolicznościowy Krzyż upamiętniający Misje i Poświęcenie oraz imienne Błogosławieństwa Misyjne, które stanowią cegiełki na dalsze prace prowadzone w nowej świątyni.
 13. Zachęcamy do nabywania caritasowych zniczy nagrobnych (w cenie 6 zł). Czyniąc to wspieramy dzieła charytatywne w parafii i diecezji.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Kolejny numer Niedzieli poświęcony jest m.in. błogosławionemu Carlowi Acutisie – wyniesionemu wczoraj na ołtarze 15 latkowi z Włoch, św. Janowi Pawłowi z okazji kolejnej rocznicy wyboru na papieża oraz trzem wizjom, obrazom wskazującym na właściwe przesłanie fatimskiego cudu Słońca.
 15. 22 października Trybunał Konstytucyjny rozpatrzy wniosek posłów dotyczący stwierdzenia niezgodności z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej części zapisów ustawy z dnia 7 stycznia 1993 roku dopuszczających aborcję eugeniczną.
  Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka, dostrzegając wagę orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, podjęło inicjatywę ogłoszenia nowenny za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Pragniemy w ten sposób zaprosić każdego człowieka dobrej woli do modlitwy za wszystkich sędziów Trybunału, by z odwagą stanęli na straży prawa do życia i godności dzieci zabijanych obecnie w szpitalach z powodu niekorzystnej diagnozy prenatalnej. Rokrocznie śmierć w wyniku aborcji eugenicznej ponosi ponad 1000 dzieci!
  Nowenna rozpocznie się w dzień fatimski, 13 października br. Wspólną modlitwę zakończymy 21 października, w przeddzień wspomnienia liturgicznego św. papieża Jana Pawła II, jednego z największych obrońców życia dzieci nienarodzonych.
  Do modlitwy może włączyć się każdy poprzez: wydarzenie na Facebooku https://tiny.pl/7l4rq oraz stronę internetową www.pro-life.pl/nowenna. Można zgłosić się również dzwoniąc pod numer tel. 12 423 25 56.
 16. Wójt Gminy Sarnaki informuje, że do 31 października 2020 r. na terenie Gminy Sarnaki przeprowadzona zostanie inwentaryzacja źródeł ciepła. Jest ona obowiązkowa dla każdego budynku/lokalu posiadającego ogrzewanie. W związku z tym ankieterzy zawitają do każdej nieruchomości. W celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom dostępna jest również ankieta on-line na stronie internetowej Urzędu Gminy.
 17. W tym tygodniu patronują nam:
  • 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich;
  • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica, zakonnica i doktor Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką;
  • 16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia;
  • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła.
 18. W minionym tygodniu odeszły do Pana: śp. Danuta Ostaszewska i Otylia Skwarczyńska. Rodzinom składamy wyrazy głębokiego współczucia; zmarłych polecamy w modlitwie –Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…