Ogłoszenia 30 Niedziela Zwykła

 1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni.
 2. Ostatnia niedziela października w kalendarzu liturgicznym obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego kościoła parafialnego, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi. Z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Pana Boga.
 3. W tym trudnym stanie pandemicznym oprócz przestrzegania wszelkich zaleceń, odpowiedzialności oraz środków ostrożności, trzeba nam – ludziom wierzącym – pokładać nadzieję w Bogu oraz pamiętać o modlitwie i poście. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00 do godz. 17.00. Błagajmy o Miłosierdzie dla nas i całego świata!
 4. Przed nami ostatni tydzień różańcowy, w którym modlimy się za zmarłych w minionym roku. Różaniec za Zmarłych według ustalonego porządku. Przypominam, że codziennie w naszym kościele o godz. 17.00 gromadzimy się na nabożeństwie różańcowym a po nim sprawujemy wieczorną Eucharystię. Wszystkich parafian, zwłaszcza tych, którzy jeszcze z jakichś powodów nie uczestniczyli w październikowym nabożeństwie, zapraszam na tę modlitwę. 
 5. W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. To dzień imienin J. E. Ks. Bpa. Tadeusza Pikusa, Biskupa Seniora Diecezji Drohiczyńskiej – w modlitwie polećmy Go Bogu.
 6. Zachęcam wiernych – szczególnie starszych i schorowanych – do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, począwszy od tygodnia poprzedzającego uroczystość Wszystkich Świętych, do końca listopada. Przypominam o przygotowaniu rodzinnych grobów stosując się do zasad segregacji śmieci.
 7. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele będą one sprawowane według niedzielnego porządku (wyjątkowo z Mszą Świętą o godz. 17.00 ze względów epidemicznych). W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności. Po Mszy Świętej o godz. 11.30 nieszpory żałobne, na cmentarzu będzie procesja i modlitwy za zmarłych przy 5 stacjach – w której będziemy uczestniczyć stojąc przy grobach bliskich – kazanie, różaniec oraz poświęcenie nowych pomników. W tym trudnym czasie pamiętajmy o zakrywaniu ust i nosa oraz o zachowaniu dystansu.
 8. Zgodnie z dekretem Penitencjarii Apostolskiej, odpust zupełny za zmarłych można zyskać – jak co roku – przez 8 dni, jednak nie muszą to być pierwsze dni listopada, ale dowolne dni w obrębie całego miesiąca. Odpust możemy uzyskać za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w intencji zmarłych oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 9. Zachęcam do składania wypominek, które niech będą wyrazem naszej pamięci i wdzięczności zmarłym rodzicom, dziadkom, braciom, siostrom, kapłanom i krewnym „O tych, których kochaliśmy za życia, nie zapominajmy również po śmierci” – św. Ambroży. Św. Jan Paweł II w rozważaniach na „Anioł Pański” w listopadzie 2003 roku powiedział: “Kościół od zawsze wzywał do modlitwy za zmarłych. Zachęca on ludzi wierzących, by tajemnicę śmierci postrzegali nie jako ostatnie słowo o losie człowieka, lecz jako przejście do życia wiecznego. Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i w przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia, by dostąpić radości nieba”.
 10. Zostały przygotowane: album Budowa Kościoła w Parafii Sarnakiokolicznościowy Krzyż upamiętniający Misje i Poświęcenie oraz imienne Błogosławieństwa Misyjne, które stanowią cegiełki na dalsze prace prowadzone w nowej świątyni.
 11. Zachęcamy do nabywania caritasowych zniczy nagrobnych (w cenie 6 zł). Czyniąc to wspieramy dzieła charytatywne w parafii i diecezji.
 12. Wójt Gminy Platerów przypomina, że wciąż trwa Powszechny Spis Rolny. Ze względu na bezpieczeństwo można spisać się przez Internet, w punkcie spisowym w Urzędzie Gminy w Platerowie lub dzwoniąc na infolinię spisową.
 13. W tym tygodniu patronują nam:
  • 28 X – święci Apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, którzy należeli do ścisłego grona uczniów Pana Jezusa; tradycja Kościoła przekazuje, że obaj dotarli do Mezopotamii, a następnie do Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską za wiarę.
 14. W minionym tygodniu odeszła do Pana: śp. Marianna Zubkowicz. Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia; zmarłą polecamy w modlitwie –Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…