Święty zwycięża

Uroczystość Wszystkich Świętych, a w sposób szczególny miesiąc listopad, w którym częściej nawiedzamy cmentarze, to nie tylko czas zadumy nad przemijaniem, ale to radosne świętowanie z mieszkańcami Nieba. Nie brakuje Eucharystii i modlitwy. Dzieci również chętnie angażują się w to świętowanie przebierając się za świętych, których imiona noszą. Chcą w ten sposób dać świadectwo, że święty jest osobą radosną, a przy okazji pomodlić się przez wstawiennictwo Maryi i świętych również za wszystkich zmarłych.
Można obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych nie przebierając się za jakieś strachy, ale za swoich wspaniałych patronów. Impreza ma dzięki temu także charakter edukacyjny, ponieważ daje możliwość do poznania historii wielu świętych postaci Kościoła. Po Mszy Świętej sprawowanej o 11.30 uczestnicy, podążając za dziećmi przebranymi za świętych, przemierzyli trasę z nowego kościoła na cmentarz parafialny, gdzie odmówiliśmy różaniec, Anioł Pański, a na rozesłanie błogosławieństwa udzielił ksiądz proboszcz.
Wspólne świętowanie zakończyło rozdanie pamiątkowych upominków za odwagę i kreatywność w wykonaniu strojów.