Ogłoszenia Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

 1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni.
 2. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata kończąca rok liturgiczny. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
 3. Dziś po głównej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. Dzisiaj swoje patronalne święto mają: WSD w Drohiczynie, a także stowarzyszenia – Akcja Katolicka i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Ich celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem ich członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła. W ten sposób pełnią misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.
 5. 22 listopada przypada liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Z tej okazji została odprawiona o godz. 10.00 Msza Święta w intencji tych, którzy zajmują się muzyką w naszej parafii. Pragniemy życzyć Panu Organiście, Chórowi parafialnemu i Scholi dziecięcej stałej opieki św. Cecylii oraz wielu łask wyproszonych przez jej wstawiennictwo w pomnażaniu talentów oraz wychwalaniu Boga pięknem śpiewu i muzyki.
 6. W piątek, 27 listopada wypada święto NMP od Cudownego Medalika. Zachęcamy do nabycia medalików Niepokalanej i poświęcenia ich w kościele po Mszy Świętej o godz. 17.00. Niech stanowi to wyraz naszej miłości do Matki Bożej i współpracy z Nią.
 7. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczniemy ten piękny czas.
 8. W tym trudnym stanie pandemicznym oprócz przestrzegania wszelkich zaleceń, odpowiedzialności oraz środków ostrożności, trzeba nam – ludziom wierzącym – pokładać nadzieję w Bogu oraz pamiętać o modlitwie i poście. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00 do godz. 17.00. Błagajmy o Miłosierdzie dla nas i całego świata!
 9. Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci o zmarłych. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu – „O tych, których kochaliśmy za życia, nie zapominajmy również po śmierci” – św. Ambroży. W ostatnim tygodniu listopada codziennie podczas modlitwy różańcowej o godz. 16.30 polecamy naszych bliskich zmarłych. Wypominki można składać u księży lub w zakrystii.
 10. Zgodnie z dekretem Penitencjarii Apostolskiej, odpust zupełny za zmarłych można zyskać – jak co roku – przez 8 dni, jednak nie muszą to być pierwsze dni listopada, ale dowolne dni w obrębie całego miesiąca. Odpust możemy uzyskać za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w intencji zmarłych oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 11. Caritas zaprasza do wzięcia udziału w akcji OD SERCA, czyli podzielenia się tym co mamy z potrzebującymi. Przy wyjściu i w zakrystii znajdują się jeszcze papierowe torby, które można zabrać, wypełnić według instrukcji potrzebnymi produktami i przynieść w następną niedzielę do kościoła. Z zebranych produktów zostaną przygotowane charytatywne paczki na Święta Bożego Narodzenia dla najbardziej potrzebujących rodzin. Dziękujemy osobom, które już to uczyniły.
 12. Zachęcamy do nabywania caritasowych zniczy nagrobnych (w cenie 6 zł). Czyniąc to wspieramy dzieła charytatywne w parafii i diecezji.
 13. Zostały przygotowane: album Budowa Kościoła w Parafii Sarnakiokolicznościowy Krzyż upamiętniający Misje i Poświęcenie oraz imienne Błogosławieństwa Misyjne, które stanowią cegiełki na dalsze prace prowadzone w nowej świątyni.
 14. W tym tygodniu patronują nam:
  • 24 XI – Święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.
 15. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Piotr Gałecki i Józefa Sadowska. Rodzinom składamy wyrazy głębokiego współczucia; zmarłych polecamy w modlitwieWieczny odpoczynek racz im dać Panie…