Ogłoszenia IV Niedziela Adwentu

 1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni.
 2. Powoli kończy się Adwent. Minęły rekolekcje parafialne. Ufam, że większość parafian skorzystała z czasu łaski i dzięki sakramentowi pojednania przygotowała serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas.
 3. Przeżywamy Adwent – okres radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Syna Bożego podczas Mszy Świętej Roratnej w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00 oraz w środę o godz. 7.00 – zakończenie Rorat. Bardzo dziękujemy dzieciom za udział w Roratach. Plansze z naklejkami, podpisane na odwrocie, zostawiamy w kościele we wtorek po Mszy Świętej roratniej – wezmą udział w losowaniu nagród, które zostaną wręczone w środę po Roratch (po Mszy Świętej o godz. 7.00).
 4. Dziękujemy Harcerzom z Hufca w Białej Podlaskiej – reprezentowanym przez harcerzy z Konstantynowa – oraz Harcerzom z Hufca w Bielsku Podlaskim – reprezentowanym przez Drużynę z Siemiatycz – za przekazanie do parafii w ramach akcji Betlejemskie Światło Pokoju symbolicznego ognia zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem.
 5. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. O godz. 22.00 i o godz. 24.00 zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na Pasterkę do kościoła parafialnego oraz o godz. 22.00 do kaplic. Zgodnie z tradycją naszych ojców będziemy się dzielić radością z Bożego Narodzenia.
 6. W sobotę 26 grudnia wspominamy św. Szczepana – pierwszego męczennika. W tym dniu Msze Święte według porządku niedzielnego. Taca zostanie przeznaczona na KUL.
 7. W najbliższą niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Tego dnia otoczmy modlitwą wszystkie rodziny parafii. Prośmy Boga o łaski dla nich na każdy dzień. Szczególnie módlmy się za te, które przeżywają trudny czas. W trakcie każdej Mszy Świętej będzie obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich, stanowiących fundament ich życia.
 8. W tym trudnym stanie pandemicznym oprócz przestrzegania wszelkich zaleceń, odpowiedzialności oraz środków ostrożności, trzeba nam – ludziom wierzącym – pokładać nadzieję w Bogu oraz pamiętać o modlitwie i poście. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00 do godz. 17.00. Błagajmy o Miłosierdzie dla nas i całego świata!
  Do prowadzenia modlitwy różańcowej o godz. 16.30 zapraszamy członków KŻR według ustalonego porządku.
 9. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za nabycie caritasowych świec bożonarodzeniowych w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Stanowi to wsparcie dzieł charytatywnych w diecezji.
 10. Zostały przygotowane: album Budowa Kościoła w Parafii Sarnakiokolicznościowy Krzyż upamiętniający Misje i Poświęcenie oraz imienne Błogosławieństwa Misyjne, które stanowią cegiełki na dalsze prace prowadzone w nowej świątyni oraz doskonały prezent na nadchodzące święta.
 11. W tym tygodniu patronuje nam:
  • 26 XII – św. Szczepan, pierwszy męczennik, jeden z siedmiu diakonów wybranych przez apostołów.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Jadwiga Dudziuk, Janina Stefańska i Anna Pietruczuk. Rodzinom składamy wyrazy głębokiego współczucia; zmarłych polecamy w modlitwie –Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…