Zakończenie Rorat

23 grudnia, w przeddzień Wigilii Świąt Bożego Narodzenia po raz ostatni w bieżącym roku kalendarzowym uroczyście zabrzmiała w naszym kościele pieśń „Niebiosa rosę”. Przez cały okres Adwentu, uczestnicząc w Mszach Świętych Roratnich sprawowanych ku czci Matki Najświętszej, oczekiwaliśmy na narodziny Pana Jezusa Chrystusa. Do właściwego przyjęcia Mesjasza do swoich serc przygotowywało nas codzienne słowo Boże, które odnosiło się do Eucharystii jako Cudu nad cudami – budowy Mszy Świętej i jej roli w życiu poszczególnych świętych i błogosławionych.
Każdego dnia kościół wypełniał się wiernymi, którzy przy blasku zapalonych lampionów modlili się w skupieniu, dziękując Panu Bogu za przepiękny Dar Matki Bożej. Dodatkowo dzieci zbierały naklejki, które umieszczały na specjalnych planszach.
Na zakończenie ostatniego spotkania miało miejsce losowanie nagród dla dzieci, które zebrały komplet naklejek. Otrzymały one nagrody za wytrwałość i uczestnictwo w Roratach.
Pragniemy podziękować wszystkim dzieciom, które uczestniczyły w tegorocznych Mszach Świętych Roratnich. Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i wielu łask Bożych. Dziękujemy także rodzicom i wszystkim parafianom za piękną postawę wiary.