Ogłoszenia IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni.
 2. Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów. Żyć to stawać się człowiekiem, a dla wierzących – stawać się chrześcijaninem. To proces, który dokonuje się w nas nieustannie. Na tej drodze wpatrujmy się w Jezusa, który podczas rozmowy z Nikodemem mówi jasno i konkretnie: trzeba się na nowo narodzić, aby żyć.
 3. W marcu w szczególny sposób oddajemy cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Przez miesiąc o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci św. Józefa. Będziemy śpiewać litanię, odmawiać modlitwę do św. Józefa i polecać jego wstawiennictwu sprawy naszych rodzin. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny, ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin. Do prowadzenia modlitwy różańcowej o godz. 16.30 zapraszamy mężczyzn według ustalonego porządku.
 4. W piątek rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Poprowadzi je ks. Adam Niewęgłowski. Będą trwały do niedzieli włącznie według planu umieszczonego na plakatach, na ulotkach i na stronie internetowej parafii. To szczególny czas łaski. Uczyńmy wszystko, co możliwe, abyśmy mogli uczestniczyć we wszystkich dniach rekolekcji. Zatroszczmy się o bliskich i przyjaciół, żeby mogli się spotkać ze Słowem – Jezusem Chrystusem. Przygotujmy się rzetelnie do spowiedzi świętej, którą przeżyjemy w piątek i w sobotę. Pamiętajmy, że pełne uczestnictwo w rekolekcjach, spowiedź, Komunia Święta, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i modlitwa w intencjach Ojca Świętego pozwalają nam uzyskać odpust zupełny. Wykorzystajmy szansę, jaką daje nam Kościół.
  Spowiedź 15 min. przed Mszą Świętą. Porządek rekolekcji jest następujący:

  R E K O L E K C J E    W I E L K O P O S T N E
    KOŚCIÓŁ KAPLICE
  piątek 10.00

  po Drodze Krzyżowej o 16.00

  po Drodze Krzyżowej o 18.30

  15.00

  Lipno

  sobota 10.00

  17.00

  19.00

  15.30

  Mierzwice

  niedziela 8.30

  10.00

  11.30

  17.00

  ———
 5. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz. 16.00 i o godz. 18.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w następującym porządku:
  Gorzkie Żale
  Niedziela Wielkiego Postu Godz.
  I – 21 II 8.30 17.00
  II – 28 II 10.00
  III – 7 III 11.30
  IV – 14 III 8.30
  V – 21 III 10.00
  VI – Niedziela Palmowa – 28 III 11.30

  Zachęcamy do odprawiania tych nabożeństw także w naszych domach. Oprócz tego Kościół zachęca wiernych do spełniania uczynków miłosierdzia jakimi są: modlitwa, post i jałmużna, a także do podejmowania innych postanowień wspomagających w walce z grzechami i słabościami.

 6. W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Ten dzień możemy nazwać dniem mężczyzn. Otoczmy modlitwą wszystkich walecznych mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców, dziadków. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani. Zapewne będą otoczeni miłością i życzliwością najbliższych, których również serdecznie zapraszamy na Eucharystię. I mała podpowiedź: uroczysta kolacja w gronie rodziny na pewno będzie miłą niespodzianką.
 7. Przez cały okres Wielkiego Postu trwa akcja skarbonek jałmużny wielkopostnej, a także od tej niedzieli są rozprowadzane czekoladowe baranki paschalne, mające symbolizować Jezusa Zmartwychwstałego. Tradycja ich święcenia sięga VII wieku, natomiast ich stawianie na stołach wprowadził w XIV wieku papież Urban V. Zwyczaj ten do dziś jest pielęgnowany w wielu polskich domach. Chcąc łączyć tradycję ze szczytnym celem zachęcamy do nabycia baranków, by w ten sposób pomóc najbardziej potrzebującym – dochód z ich sprzedaży pozwala nieść pomoc osobom potrzebującym.
 8. W tym trudnym stanie pandemicznym oprócz przestrzegania wszelkich zaleceń, odpowiedzialności oraz środków ostrożności, trzeba nam – ludziom wierzącym – pokładać nadzieję w Bogu oraz pamiętać o modlitwie i poście. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00 do godz. 17.00. Błagajmy o Miłosierdzie dla nas i całego świata!
 9. Zostały przygotowane: album Budowa Kościoła w Parafii Sarnakiokolicznościowy Krzyż upamiętniający Misje i Poświęcenie oraz imienne Błogosławieństwa Misyjne, które stanowią cegiełki na dalsze prace prowadzone w nowej świątyni oraz doskonały prezent na nadchodzące święta.
 10. W tym tygodniu patronuje nam:
  •  19 III – św. Józef, oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, opiekun Świętej Rodziny.
 11. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Bogusław Terlikowski i Hildegarda Karwacka. Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia; zmarłych polecamy w modlitwie –Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…