Ogłoszenia XII Niedziela Zwykła

 1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni.
 2. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).
 3. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości bierzmowania. Ks. Mariuszowi i rodzicom kandydatów za wykonane prace i złożone dary.
 4. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Każdego dnia o godz. 18.00 zapraszam na nabożeństwa czerwcowe (w niedzielę po Mszy Świętej o godz.: 11.30 i 17.00). Zadbajmy o to, byśmy choć raz rodzinnie stanęli przed obliczem Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.
 5. Ks. Biskup Piotr Sawczuk Ordynariusz Drohiczyński z dniem dzisiejszym odwołuje dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy Świętej.
 6. W środę 23 czerwca w Rzymie rozpocznie się X Światowe Spotkanie Rodzin (potrwa do 27.06) pod hasłem „Miłość rodzinna: powołanie i droga świętości”.
 7. W środę przeżyjemy także Dzień Ojca. W szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania, a dla zmarłych o łaskę życia wiecznego..
 8. W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego. To dzień imienin naszego P. Organisty – pamiętajmy o Solenizancie w naszych modlitwach.
 9. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy o godz. 8.00 uczniów klas IV-VIII, a o godz. 9.00 uczniów przedszkoli i klas I-III wraz z rodzicami na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku, za piękną pracę wychowawczą naszych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły, za rzetelną pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami. 
 10. W przyszłą niedzielę (27 czerwca) o godz. 12.00 Msza Święta odpustowa ku czci świętych Apostołów Piotra i Pawła w kaplicy w Mierzwicach. Kazanie wygłosi ks. prał. Bogusław Kiszko.
 11. W kolejną niedzielę o godz. 18.00 Msza Święta  w intencji Mężczyzn.
 12. Zachęcamy do zapoznania się ofertą wyjazdów wakacyjnych dla dzieci i młodzieży opartych  na wartościach chrześcijańskich organizowanych przez Oazę oraz KSM.
 13. W tym trudnym stanie pandemicznym oprócz przestrzegania wszelkich zaleceń, odpowiedzialności oraz środków ostrożności, trzeba nam – ludziom wierzącym – pokładać nadzieję w Bogu oraz pamiętać o modlitwie i poście. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00 do godz. 18.00. Błagajmy o Miłosierdzie dla nas i całego świata! Do prowadzenia modlitwy różańcowej o godz. 17.20 zapraszam poszczególne KŻR według ustalonego porządku.
 14. Zostały przygotowane: album Budowa Kościoła w Parafii Sarnakiokolicznościowy Krzyż upamiętniający Misje i Poświęcenie oraz imienne Błogosławieństwa Misyjne, które stanowią cegiełki na dalsze prace prowadzone w nowej świątyni oraz doskonały prezent na nadchodzące święta.
 15. Wójt Gminy Sarnaki przypomina, że trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 oraz zachęca mieszkańców do udziału w nim. Można to zrobić przez Internet lub w punkcie spisowym w gminie NSP2021.
 16. W tym tygodniu patronuje nam:
  • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), alumn, zakonnik, wzór miłości do ubogich i chorych.