Ogłoszenia XXIV Niedziela Zwykła

 1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni.
 2. Dziękuję mieszkańcom Kamianki za reprezentowanie naszej parafii wczoraj na diecezjalnym dziękczynieniu za plony w Ciechanowcu.
 3. Dzisiaj beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i m. Elżbiety Róży Czackiej.
 4. Dniem dzisiejszym rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.
 5. W poniedziałek – 13 września – kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18.00, po której wyruszy procesja różańcowa wedle ustalonego porządku. Prosimy mieszkańców o ubranie poszczególnych ołtarzy zgodnie z panującym zwyczajem.
 6. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża – zadbajmy o wszystkie krzyże na terenie parafii: krzyże przy drogach, na cmentarzach czy własnych posesjach.
 7. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższa środa) przypada wspomnienie Matki Bożej BolesnejPrzez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.
 8. 17 września będziemy obchodzili kolejną rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.
 9. W sobotę 18 września święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki. O godz. 18.00 uroczysta Msza Święta dla dzieci i młodzieży z poświęceniem przyborów szkolnych, a po niej niespodzianka przygotowana z naszym oddziałem KSMu i liturgiczną służbą ołtarza. Warto przyjść.
  Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła, a w dniach od 16 do 18 będziemy przeżywać TRIDUUM KU CZCI ŚW. STANISŁAWA KOSTKI w następującym porządku:CZWARTEK18.00 – Msza Święta

  PIĄTEK

  Niespodzianka w ramach zajęć lekcyjnych;
  18.00 – Msza Święta.

  SOBOTA

  18.00 – Msza Święta z poświęceniem przyborów szkolnych.

 10. Ofiary składane do puszek w przyszłą niedzielę są przeznaczone na Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej, ponieważ jest to „Dzień Środków Społecznego Przekazu’’. Już teraz dziękuję wszystkim wiernym za złożone ofiary.
 11. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00 do godz. 18.00. Błagajmy o Miłosierdzie dla nas i całego świata! Do prowadzenia modlitwy różańcowej o godz. 17.20 zapraszam poszczególne KŻR według ustalonego porządku.
 12. Zostały przygotowane: obrazy z wizerunkiem Matki Bożej Sarnackiej, album Budowa Kościoła w Parafii Sarnakiokolicznościowy Krzyż upamiętniający Misje i Poświęcenie oraz imienne Błogosławieństwa Misyjne, które stanowią cegiełki na dalsze prace prowadzone w nowej świątyni.
 13. W tym tygodniu patronują nam:
  • 13 IX – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła;
  • 15 IX – Najświętsza Maryja Panna Bolesna;
  • 16 IX – święci męczennicy Korneliusz (†253), papież, i Cyprian (†258), biskup, gorliwi duszpasterze i obrońcy wiary;
  • 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik, patron Polski, dzieci i młodzieży.