Ogłoszenia XXVII Niedziela Zwykła

 1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni.
 2. Pierwszym, fundamentalnym powołaniem, którym obdarza nas Bóg, jest powołanie do życia w rodzinie opartej na małżeństwie mężczyzny i kobiety. To jest przestrzeń, w której realizujemy swoją świętość i z której wyruszamy w świat, żeby wypełniać różne powołania. O tę przestrzeń trzeba nieustannie dbać, umacniać ją życiem sakramentalnym, budować codzienną duchowość małżeńską i rodzinną. Wymagania Ewangelii są jasne i konkretne. Niech nigdy nie zabraknie nam odwagi, by żyć nimi na co dzień.
 3. Dziękuję wszystkim wiernym za złożone dzisiaj ofiary na tacę, które stanowią wsparcie dzieł miłosierdzia czynionych przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.
 4. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach lub przy kapliczkach. Wierni za udział w tym nabożeństwie mogą zyskać odpust zupełny.
 5. Jutro pierwszy poniedziałek października. Różaniec, a następnie Msza Święta w intencji Dusz czyśćcowych.
 6. Pierwsza środa – nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa na pięć pierwszych śród miesiąca, a następnie o godz. 17.00 różaniec do Matki Bożej Sarnackiej z czytaniem próśb i podziękowań.
  Nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa odprawiane w pierwsze środy miesiąca nawiązuje do nabożeństwa pierwszych sobót wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi, przeżywanych w łączności ze św. Józefem. Składa się z następujących elementów:
  I. spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej za wszelkie zniewagi wobec Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi przez Przeczyste Serce św. Józefa,
  II. rozważań na poszczególne pierwsze środy miesiąca,
  III. Litanii do św. Józefa,
  IV. wybranych modlitw do św. Józefa,
  V. wzbudzenia intencji na zakończenie nabożeństwa.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Kościele. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Zachęcamy do udziału mężczyzn, a szczególnie ze Wspólnoty św. Józefa.
 8. W piątek spotkanie modlitewne dla młodzieży i dla starszych.
 9. Najbliższa niedziela to pierwsza rocznica poświęcenia naszego nowego kościoła. Uroczysta Msza Święta będzie celebrowana o godz. 10.00. Przygotowaniem do tego będzie Jerycho różańcowe, które rozpocznie się po Mszy Świętej wieczorowej w piątek. Zapraszam do zapisywania się na poszczególne godziny do prowadzenia różańca. W sobotę zapraszam: o godz. 15.00 kandydatów do bierzmowania z rodzicami, a o godz. 16.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej z rodzicami.  

  Propozycje udziału w Jerychu różańcowym dla wiosek naszej parafii

  Godz. Miejscowość Godz. Miejscowość
  20.00 Bużka 06.00 Grzybów
  21.00 Kózki 07.00 Sarnaki
  22.00 Binduga 08.00 Sarnaki
  23.00 Klimczyce 09.00 Chybów
  24.00 Kol. Klimczyce 10.00 Rozwadów
  01.00 Lipno 11.00 Mierzwice
  02.00 Chlebczyn 12.00 Kol. Hołowczyce
  03.00 Rzewuszki 13.00 Hołowczyce
  04.00 Kol. Rzewuszki 14.00 Terlików
  05.00 Kamianka 15.00 Płosków i Kol. Płosków
 10. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski. Ofiary złożone do puszek przeznaczone będą na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 11. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00 do godz. 17.00. Błagajmy o Miłosierdzie dla nas i całego świata!
 12. Zostały przygotowane: obrazy z wizerunkiem Matki Bożej Sarnackiej, album Budowa Kościoła w Parafii Sarnakiokolicznościowy Krzyż upamiętniający Misje i Poświęcenie oraz imienne Błogosławieństwa Misyjne, które stanowią cegiełki na dalsze prace prowadzone w nowej świątyni.
 13. W tym tygodniu patronują nam:
  • 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), diakon, założyciel Zakonu Braci Mniejszych;
  • 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka, nazywana Sekretarką Bożego miłosierdzia;
  • 7 X – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa – patronka wspólnot Żywego Różańca.
 14. W minionym tygodniu odszedł do Pana: śp. Henryk Miłkowski. Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia; zmarłego polecamy w modlitwieWieczny odpoczynek racz mu dać Panie…