Ogłoszenia XXX Niedziela Zwykła

 1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni.
 2. Bóg słyszy nasz głos, nasze wołanie nawet wtedy, gdy nam się wydaje, że nie jesteśmy w stanie przebić się przez współczesny szum, który zewsząd nas otacza. On potrafi wyłuskać nasze wołanie pełne wiary, miłości i zaufania jak wołanie Bartymeusza. Kiedy wkraczamy w mury kościoła, wchodzimy w szczególną przestrzeń, którą wydzielamy ze świata, by tu spotkać się z Bogiem, słuchać Jego słowa, doznawać uzdrowienia, które dokonuje się przez sakramentalne znaki. Trwajmy w dziękczynieniu za te wszystkie dary.
 3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata. Taca w przyszłą niedziele przeznaczona jest na Fundusz Misyjny.
 4. W najbliższym tygodniu będziemy polecać w modlitwie różańcowej wszystkich zmarłych w minionym roku (Różaniec za Zmarłych).
 5. Trwa porządkowanie mogił zmarłych na naszym cmentarzu przed zbliżającymi się uroczystościami. Prośba – by zabierać śmieci ze sobą do domowych odpadów, ewentualnie właściwie je segregować do kontenerów. Nie bójmy się dołożyć starań by cmentarz był miejscem godnego spoczynku naszych bliskich zmarłych.
 6. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii znajdują się karty wypominkowe do odebrania. Wzorując się na naszych przodkach i tradycji Kościoła chcemy wspominać naszych zmarłych oraz ofiarować im najpiękniejszy i jedyny skuteczny dar – naszą modlitwę. Bardzo proszę o czytelne wypełnianie kart wypominkowych.
 7. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczorowej spotkanie wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca. Zapraszamy na to spotkanie również nowe osoby.
 8. W czwartek w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. To dzień imienin J. E. Ks. Bpa. Tadeusza Pikusa, Biskupa Seniora Diecezji Drohiczyńskiej – w modlitwie polećmy Go Bogu
 9. W piątek zbiórka ministrantów po Mszy Świętej wieczorowej.
 10. Zapraszam w przyszłą niedzielę o 11.30 dzieci i młodzież do udziału w balu Wszystkich Świętych – przebieramy się za świętych i błogosławionych, uczestniczymy w Mszy Świętej, a później w spotkaniu na wikariacie.
 11. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00 do godz. 17.00. Błagajmy o Miłosierdzie dla nas i całego świata!
 12. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach lub przy kapliczkach. Wierni za udział w tym nabożeństwie mogą zyskać odpust zupełny.
 13. Zachęcamy do nabywania caritasowych zniczy nagrobnych (w cenie 8 zł). Czyniąc to wspieramy dzieła charytatywne w parafii i diecezji.
 14. W tym tygodniu patronują nam:
  • 28 X – święci Apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, którzy należeli do ścisłego grona uczniów Pana Jezusa; tradycja Kościoła przekazuje, że obaj dotarli do Mezopotamii, a następnie do Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską za wiarę.
 15. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Janina Folwarska i Jan Taras. Rodzinom składamy wyrazy głębokiego współczucia; zmarłych polecamy w modlitwie – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…