Peregrynacja Krzyża św. Jana Pawła II

Do naszej parafii przybędzie Krzyż św. Jana Pawła II. Nawiedzi naszą wspólnotę w dniach 14-15 lutego br.
Krzyż ten Jan Paweł II trzymał w rękach podczas ostatniej swojej Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek w 2005r. w Rzymskim Koloseum. Jan Paweł II nie mógł już w Drodze Krzyżowej uczestniczyć osobiście, jednak brał w niej udział za pośrednictwem telewizji trzymając w rękach Krzyż.

Wsłuchując się w rozważania prowadzone przez kard. Josepha Ratzingera, wziął go w swoje ręce, ucałował i tulił się do niego, a potem powiedział:
„ I ja także ofiaruję moje cierpienia, aby dopełnił się Boży plan” – zmarł tydzień później, w dniu 2 kwietnia 2005r.
Krzyż na stałe przebywa w parafii pw. św. Mikołaja w Kraczkowej koło Rzeszowa. Jest dziełem rzeźbiarza samouka Stanisława Trafalskiego ze Stefkowa w Bieszczadach. Wyrzeźbił go w 1997 roku dla swojej sparaliżowanej po wypadku i przykutej do wózka żony Janiny, aby patrząc na niego mogła bardziej łączyć się w swoim cierpieniu z ukrzyżowanym Chrystusem.

Krzyż-Papieski3

Zdjęcie 1 z 2

Następnie trafił do rąk Jana Pawła II jako dar pielgrzymów dla Ojca Świętego. Po śmierci papieża krzyż powrócił do Polski, do parafii pod Rzeszowem. Od tamtej pory wędruje po Polsce.