Ogłoszenia parafialne – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

1. Dziś początek roku, dzień modlitw o pokój, pierwsza niedziela miesiąca.
  2. Podsumowanie roku w duszpasterstwie: pogrzeby 83, śluby 11, chrzty 12, bierzmowani 36, u I Komunii 39, odwiedziny chorych 72; rozdano 46 tys. Komunii św. \
  3. Trwa adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. W poniedziałek modlitwa w intencji dusz czyścowych.
  5. W środę różaniec z czytaniem próśb i podziękowań do Matki Bożej Sarnackiej.
  6. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca – modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne, adoracja dl kandydatów do bierzmowania.
  7. W piątek uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze jak w niedzielę, poświęcenie kredy i kadzidła. Kredą znaczymy nasze drzwi świadcząc o przyjęciu Pana Jezusa do swojego domu. Taca na misje. W tym dniu w naszej parafii odbędzie się Orszak Trzech Króli po mszy św. o godz. 11.30. Śpiewając kolędy i oglądając scenki jasełkowe przejdziemy trasą jak w Boże Ciało. Zachęcamy do przebrania się za króli, pasterzy, aniołków oraz przywdzianie wierzchnich warstw odzieży w kolorach poszczególnych króli – czerwonym, zielonym i niebieskim. Orszak zakończymy na scenie przed starym kościołem wspólnym kolędowaniem, ciepłą herbatą i małym posiłkiem.
  8. Piątek jest pierwszym piątkiem miesiąca, korzystamy ze spowiedzi przed mszami św., nabożeństwo o 17.00.
  9. Sobota jest pierwszą w miesiącu – nabożeństwo po mszy św. o godz. 7.00 i różaniec wynagradzający, rozważanie nad tajemnicami różańcowymi, konferencja. O 16.15 różaniec wynagradzający, rozważanie, nabożeństwo i Msza św.
  10. Opłatek dla sołtysów w Drohiczynie 14 stycznia o godz. 10.00, proszę o zaplanowanie czasu i wyjazd na to spotkanie.
  11. Niedziela to niedziela Chrztu Pańskiego, zakończenie okresu Bożego Narodzenia, kolędy śpiewamy do 2 lutego. To dzień dziękczynienia za chrzest św. oraz przypomnienie zobowiązań wynikających z tego sakramentu dla przyjmujących, jak i dla rodziców naturalnych i chrzestnych. W tym dniu opłatek dla mężczyzn św. Józefa o godz. 17.00.
  12. Zachęcamy do czytania Niedzieli.
  13. Znów zdarzają się kradzieże na cmentarzu – prosimy o czujność.
  14. Plan kolędy:

Poniedziałek: 8.30 Płosków; 10.30 Terlików

15.00 Sarnaki: Kolejowa i Batorego. 1 ks. Od getta po obu stronach, 2 od Batorego po obu stronach,

Wtorek: 8.30 Kolonia Hołowczyce, 12.30 Kolonia Klimczyce

15.00 1 ks. Lisia, 2 ks. Krecia

Środa: 8.30 Franopol 12.30 Rozwadów

15.00 1 ks. Dzikowa 2 ks. Rysia, Piłsudskiego i Kościelna

Czwartek: 8.30 1 ks. Grzybów, 2 ks. Rzewuszki i Kolonie.

15.00 Konopnickiej i oś. Gazowe 2ks.

Sobota: 8.30 1 ks. Spokojna, Żeromskiego, Kilińskiego 2 ks. Nadleśnictwo i blok drogowy.

1. Odeszli do Pana śp. Otylia Wawryńska z Sarnak, której pogrzeb w środę o 12.30. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłą polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…