Ogłoszenia parafialne – 2 niedziela zwykła

  1. Podziękowania za ofiary na budowę kościoła. Podziękowania dla bractwa św. Józefa za udział w rocznicy poświęcenia katedry w Drohiczynie. W czasie tej uroczystości złotym medalem Benemerentii został odznaczony pan Henryk Wawryniuk z Franopola. Gratulujemy panu Henrykowi postawy i odznaczenia. Dziękujemy również sołtysom za obecność na opłatku z ks. Biskupem w Drohiczynie.
  2. Trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Różaniec prowadzą grupy według wyznaczonej kolejności.
  3. W środę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. To jeden z punktów testamentu Pana Jezusa „aby byli jedno”. Modlimy się o jedność w sobie i wokół siebie.
  4. W czwartek imieniny ks. Mariusza i pana Kościelnego. Pamiętajmy w modlitwie o solenizantach.
  5. Przyszła niedziela jest Niedzielą Słowa Bożego.
  6. W sobotę o godz. 16.00 konferencja przedchrzcielna – ostatnia przed Wielkanocą.
  7. Podsumowanie kolędy. Dziękujemy za możliwość odwiedzenia naszych parafian w ich miejscu życia i pracy. Dziękujemy za transport, za poczęstunek w każdej porze dnia, za życzliwość i troskę o zdrowie. W czasie kolędy odwiedziliśmy 816 domów, nie udało się odwiedzić 100 miejsc. Dziękujemy za ofiary złożone podczas kolędy. Pieniądze zostały przekazane na zaległości. Dziękujemy również za ofiary dla księży na tzw. zelówki. Z bazy kartotek usunięto 230 kart do archiwum. Największe problemy parafii: uczestnictwo we Mszy św., korzystanie z sakramentu pokuty i komunii św., a również sprawa chrztu, rezygnowanie z sakramentu bierzmowania i komunii św. Jest oficjalny przypadek apostazji. Brak zrozumienia dla katechezy, stowarzyszeń, grup duszpasterskich, wiedza religijna bardzo słaba. Problem ze znajomością pacierza co oznacza, że jest nieodmawiany. Nigdzie nie widziałem wyłożonej planszy programu nowenny 600-lecia parafii. Wiele osób nie otrzymało folderu kolędowego, a jeszcze większa część nie wypełniła go, nie zwróciła dla księży. Obiecano, że w najbliższym czasie dostarczą do kościoła i położą na tacę dlatego musimy poczekać na ogłoszenie wyników na radnych. Mam wrażenia jakiejś obojętności, braku zainteresowania dalszego działania w kościele i przy kościele. Jest ogólne narzekanie na jakieś braki a jednocześnie nigdy tak dobrze nie było jak jest od strony materialnej. A przecież są jeszcze sprawy do wykonania w najbliższym czasie w kościele i na zewnątrz: parkan, chodnik procesyjny, rozbiórka starych rzeczy. Do głównych postulatów należały sprawy większej wyrazistości w ogłoszeniach, sprawa sprzątania w kościele i na zewnątrz kościoła, sprawa remontu organów – jak ogłaszałem remont trwa, sprawa działek przy kościele jest martwa bo właściciele stoją na swoim stanowisku albo nie chcą przekazać działki na drogę albo życzą sobie wygórowane stawki, zapraszanie misjonarzy na rekolekcje.   
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania „Niedzieli”.
  9. W ostatnim czasie odszedł do Pana śp. Roman Romaniuk z Chlebczyna. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…