Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Podziękowania za ofiary na budowę kościoła, za pracę: za wstawienie 2 drzwi do wikariatu i za poprawienie kraty do kaplicy św. Antoniego.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 17.00.
 3. W poniedziałek modlitwa w intencji dusz czyśćcowych od 16.15. Święto św. Kazimierza Królewicza, jednego z drugorzędnych patronów Polski. Dla członków kół różańcowych od 4. do 6. marca post w intencji kapłanów i powołań kapłańskich.
 4. W środę różaniec z czytaniem próśb i podziękowań do Matki Bożej Sarnackiej. Z podkreśleniem kolejnego cudu uzdrowienia przez przyczynę Matki Bożej w wizerunku Matki Bożej Sarnackiej.
 5. W czwartek modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne.
 6. W piątek kolejny 8. dzień miesiąca, odniesienie do św. Stanisława bp. i M., patrona parafii i naszej Ojczyzny i 1000-lecia jego urodzin. Droga Krzyżowa o 16.00 i 19.00. To Dzień Kobiet – modlitwa w intencji wszystkich kobiet.
 7. W sobotę ze względu na spowiedź rekolekcyjną Msza św. wieczorna o 16.00.
 8. Zbliżają się święta Wielkanocne. Tradycyjnie robimy dekorację ciemnicy i grobu Pana Jezusa. Do dekoracji używamy kwiatów wielkanocnych. Proszę radnych o zebranie ofiar na te kwiaty. Tak jak zawsze przypominałem z każdej rodziny powinna być ofiara na ten cel.
 9. W niedzielę początek nowenny pieszej do Lipna ku czci św. Józefa. Codziennie przez 9 dni po Mszy św. wieczornej o 17.00 również w rekolekcje pielgrzymka nowennowa do Lipna. Zachęcam szczególnie mężczyzn, gdyż to On jest ich patronem. Jeśli nie dasz rady przejść pieszo to dojedź na ostatni etap na modlitwę w kaplicy. Przypominam kandydatom do bierzmowania o obowiązku uczestnictwa w tej nowennie. Zobowiązuję mieszkańców Lipna wszystkich, do udziału jeśli nie pieszo to obowiązkowo w kaplicy. Zwolnieni są tylko leżący w łóżku.
 10. W niedzielę Gorzkie Żale po Mszy św. o 8.30 i 17.00.
 11. Zachęcam do czytania Niedzieli.
 12. Można nabywać świąteczne Baranki Caritasu.
 13. Odszedł do Pana śp. Ryszard Kazun z Grzybowa. Rodzinie składamy serdeczne wyrazy współczucia, a zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…