Dożynki parafialne 2016

Dziś w naszej parafii odbyły się dożynki poprzez które dziękowaliśmy Bogu za tegoroczne plony. Mszy świętej przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks.prał.dr.Andrzej Jakubowicz. Przedstawiciele wiosek naszej parafii przybyli z przygotowanymi przez siebie wieńcami i chlebami, którymi po mszy świętej dzielili się ze wszystkimi uczestnikami uroczystości. Po mszy pan wójt Andrzej Lipka wraz z panią przewodniczącą Rady Gminy Małgorzata Korbut ogłosili wyniki konkursu na najładniejszy wieniec i wręczyli nagrody. Zwyciężyła wieś Klimczyce, drugie miejsce zajęła wieś Kol.Hołowczyce, a trzecie Grzybów. Następnie wszyscy uczestnicy mogli spróbować specjałów wykonanych przez poszczególne wioski. Czas degustacji umilały zespoły: “Marysieńki” ze Szpak, “Aura” z GOK Sarnaki, Mirosława Kozłowska-Nalepa, “Mielniczanie” z Mielnika, “Żar” z OSP Sarnaki.

Dziękujemy wszystkim zaangażowany w przygotowanie wieńców, chlebów, poczęstunku i części artystycznej! 🙂

Do zobaczenia za rok! 😉

“Błogosław panie nas na pracę i znojny trud!”