Triduum ku czci św. Stanisława Kostki

Nawet dzieci w naszej parafii wiedzą już, że św. Stanisław Kostka jest ich patronem, dlatego nie zabrakło ich podczas obchodów Triduum. W piątek, 16 września zebrały się na salce parafialnej, aby wziąć udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez młodzież z KSM wraz z ks. Piotrem Pędzichem i ks. Grzegorzem Zasłonką. Tematem przewodnim prac był chrzest oraz miłosierdzie, ze względu na przeżywany obecnie Rok Miłosierdzia i 1050 rocznicę chrztu Polski. Rozpoczęliśmy krótką wspólną modlitwą, po czym dzieci zabrały się do malowania w bardzo radosnej i żywej atmosferze. Po dwóch godzinach wszyscy udaliśmy się na Mszę Św. z kazaniem dotyczącym wychowania skierowanym w szczególności do rodziców. tym samym zakończyliśmy pierwszy dzień Triduum, nie mogąc się doczekać kolejnego. 😉

W sobotę, w samo południe czekało na wszystkich wesołe miasteczko w postaci dmuchanej zjeżdżalni, basenu z piłeczkami, ścianki wspinaczkowej i ogromnych puzzli. Około 50-osobowa grupa dzieci świetnie bawiła się na świeżym powietrzu, ciesząc się swoim towarzystwem. Dla zgłodniałych młodzież z KSM-u zorganizowała słodki poczęstunek, a księża wikariusze dbali o to, by wszyscy czuli się swobodnie i bezpiecznie. O godz. 15 zebraliśmy się w kościele, aby pomodlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz odmówić Litanię. Potem znów wróciliśmy do zabawy, z którą trudno było się rozstać tak dzieciom, jak i młodzieży oraz księżom. Wszyscy kończyliśmy ten dzień pełen wrażeń z uśmiechami na twarzach.

Ostatniego dnia, w niedzielę odbyła się Msza Święta z kazaniem dla dzieci. Na Eucharystii obecny był również sztandar KSM. Podczas kazania ks. Grzegorz Zasłonka przybliżył dzieciom historię życia św. Stanisława Kostki i ukazał go jako przykład do naśladowania dla każdego z nas. Po Mszy Św. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny – każdy uczestnik otrzymał dyplom i skromny upominek, a wyróżnione prace dodatkowo nagrodzono. Na koniec, na wszystkich cierpliwych czekała niespodzianka: po wyjściu z kościoła mogliśmy poczęstować się popcornem i watą cukrową przygotowaną przez młodzież. W bardzo przyjaznej atmosferze, z radością i uśmiechem zakończyliśmy obchody Triduum, dziękując Panu Bogu za czas spędzony na wspólnej modlitwie oraz zabawie.