Dzień Papieski „A po maturze chodziliśmy na kremówki”

W niedzielę (09.10) obchodziliśmy XVI Dzień Papieski pod hasłem “Bądźcie świadkami Miłosierdzia”. Tego dnia Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w parafii Sarnaki postanowiło po każdej Mszy Świętej częstować parafian kremówkami, które bardzo lubił wspominany tego dnia Św. Jan Paweł II. O godzinie 11:30 została odprawiona msza św. dla dzieci, na której śpiewała schola parafialna prowadzona przez młodzież KSM. W kazaniu skierowanym szczególnie do dzieci ks. Grzegorz Zasłonka podkreślił ogrom Bożego Miłosierdzia, które dotyka nas każdego dnia, a szczególnie w sakramencie pokuty. Oddział KSM Sarnaki ma też swoją filię w Litewnikach gdzie młodzież również zrobiła akcję “kremówka”. Ta akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem i pozytywnymi komentarzami. Również w tym dniu tak ja co roku zostały zbierane ofiary na Fundację “Dzieło Nowego Tysiąclecia” która wspiera zdolną młodzież jednocześnie tworząc żywy pomnik naszego rodaka św. Jana Pawła II.