Ostatnie nabożeństwo fatimskie

13 X 2016 r. pamiętna data w życiu parafii Sarnaki. Tego dnia w którym zakończyliśmy Nabożeństwa Fatimskie w tym roku, rozpoczęła się peregrynacja figury Matki Bożej po rodzinach parafii. Na zakończenie Mszy św. ks.prał. Andrzej Jakubowicz pobłogosławił i poświęcił Figurę, która będzie gościła w naszych rodzinach. Następnie odbyła się tradycyjnie procesja fatimska ulicami naszej miejscowości. Po powrocie do kościoła, pierwsza rodzina z Grzybowa, przejęła Figurkę Matki Bożej Fatimskiej i zaprosiła ją do swego domu. Matka Boża po nawiedzeniu rodzin parafii, powróci do Nowego Kościoła, do głównego ołtarza. Jest on trzy poziomowy i motyw fatimski ma w nim swoje widoczne miejsce. Przy Figurze jest modlitewnik, a w modlitewniku zdjęcie wizualizacji ołtarza, gdzie jest wszystko dokładnie widoczne.

Pani Fatimska do nas przychodzi, niedolę naszą idzie osłodzić. My, wierne dzieci, Matkę kochamy i z czystym sercem na Nią czekamy. 
Rodziny nasze nawiedzać idzie, więc drogi bracie powiedz Jej o swym trudzie. Powiedz o trudzie, powiedz co boli. Matka wysłucha, Matka utuli. Matka wysłucha, Matka doradzi, bo Matka nigdy dzieci swych nie zdradzi.

Umiejmy jak najlepiej wykorzystać ten czas przez Boga nam dany. Każda rodzina ma 24 godziny na spotkanie z Matką, na powierzenie Jej wszystkich spraw rodziny, tych smutnych i tych radosnych. Niech w tym czasie nawiedzenia, na wszystkie rodziny spłynął zdroje łask i wszelkie błogosławieństwo.