“OD ŹRÓDŁA DO SZCZYTU”

    W dniach 10 – 12 marca 2017 r. w Drohiczynie odbyły się rekolekcje wielkopostne pt.: “Od źródła do szczytu” dla młodzieży z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. Ćwiczenia duchowe dla młodzieży poprowadził ks. Marcin Szymanik. W grupie 70 uczestników nie zabrakło przedstawicieli z naszego Sarnackiego oddziału KSM-u.

    Głównym tematem rekolekcji była Msza Święta. Rekolekcjonista omawiał przebieg Eucharystii i jej poszczególnych części. Ukazał nam jak poszczególne części wyglądały kiedyś, a jak dzisiaj i dlaczego tak się zmieniły. W piątek wieczorem wzięliśmy udział w Drodze Krzyżowej, która uświadomiła nam że każdy z nas niesie swój własny krzyż podczas każdego dnia. Nasze poranki rozpoczynaliśmy Jutrznią. W sobotę odbyła się również gra terenowa, podczas której mieliśmy możliwość poznania innych uczestników, jak i Drohiczyna. Następnie zostaliśmy podzieleni na grupy w których spędziliśmy czas na rozważaniu fragmentu Pisma Świętego. To był czas kiedy każdy mógł podzielić się z innymi co go poruszyło i zastanowiło w danym fragmencie Ewangelii. Ważnym elementem tych rekolekcji była wieczorna sobotnia adoracja, podczas, której każdy miał możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi i rozmowy z Bogiem. Na zakończenie rekolekcji, w niedzielę, ze zdobytą wiedzą i w pełni świadomi co każdy element Mszy Świętej znaczy, udaliśmy się na Eucharystię, po której wróciliśmy do swoich domów.

    Ubogaceni Bogiem, nowymi doświadczeniami i nowo poznanymi młodymi ludźmi wracaliśmy do domów z niedosytem, że to już koniec. Wszystkim polecamy i zachęcamy do tego typu rekolekcje jako przestrzeni spotkania Boga we wspólnocie. Z tęsknotą oczekujemy kolejnych rekolekcji.

Karolina Domańska

GOTÓW.