ZAKOŃCZENIE PEREGRYNACJI W CHLEBCZYNIE

Kończy się dzisiaj peregrynacja Figury Maryi Fatimskiej i obrazu Jezusa Miłosiernego w naszym Chlebczynie. Był to wyjątkowy i niepowtarzalny czas tylko dla nas mieszkańców wsi. Początek przypadł w dzień poprzedzający uroczystość Świętego Józefa opiekuna rodzin zaś zakończenie po święcie Świętego Józefa cieśli i robotnika opiekuna Świętej Rodziny.

W ciągu 45 dni nawiedziłaś Maryjo wraz ze swoim Synem prawie wszystkie domy. Poznałaś nas z osobna i w zaciszu każdej rodziny przez całą dobę wsłuchiwałaś się w nasze modlitwy, dziękczynienia, uwielbienia, przeproszenia i prośby. Przyjmowałaś do swojego Matczynego serca nasze sprawy, radości i smutki. Nasze umocnienie wiary i radość przebywania z Tobą i Twoim Synem były wspierane codzienną modlitwa kościoła podczas każdej Mszy Świętej. Flaga biało-niebieska trzepocząca na wietrze, deszczu i słońcu były znakiem i wskazaniem miejsca Twojej dzisiejszej gościny, a dla przechodzących chwilę wyciszenia i skierowania myśli ku Tobie.

Dziękujemy Ci z całego serca i żegnamy dzisiaj Ciebie i Twojego Syna. Zniknie wpisana w nasz krajobraz biało-niebieska flaga, ale wierzymy, że ten czas nawiedzenia był dla nas potrzebny i ufamy, że całą naszą wieś Chlebczyn osłonisz płaszczem opieki, a Pan Jezus rozleje łaski miłosierdzia. Niech Twoje Święte, omodlone przez wszystkich parafian, wizerunki Jezusa i Maryi zajmą swoje miejsce w nowym kościele i stamtąd błogosławią nam we wszystkie dni. Szczęść Boże.

Mieszkańcy Chlebczyna.

Podziękowanie mieszkanki Chlebczyna

Fatimska Pani Ty jesteś wybrana

do naszej wioski z pielgrzymką przysłana

Wędrujesz Matuchno razem z Synem Twoim

Udziel Łask rodzinom, wszystkim bliskim moim

Nie opuszczaj nikogo kto się do Ciebie ucieka

I Twego miłosierdzia, przebaczenia czeka

Wędrujesz wśród rodzin dniami i nocami

Ten cały miesiąc przebywałaś z nami

Przyniosłaś Jezusa jak kiedyś w Betlejem

Sprawiłaś nam radość i wielką nadzieję  

Maryjo Najświętsza dzisiaj Cię odnoszą

Do innej  miejscowości, bo tam Cię zaproszą

O Matuchno nasza jak Cię do nas nieśli

Śpiewali Ci po drodze bardzo ładne pieśni

Za chwilę Matuchno już odejdziesz od nas

Już się oddali Twój cudowny obraz

Dziękujemy Tobie za twe odwiedziny

Odejdziesz wraz z Synem, gdzie Was zaprosili

Szybko  minęły chwile spotkania

Odchodzisz od nas Matko ukochana

Lecz Ty nas nigdy  nie opuszczaj Pani

U Sswego Syna wstawiaj się za nami

Radość  przyniosłaś do każdego domu

Tuląc nas wszystkich do Swojego tronu

Słuchałaś prośby i śpiewu słuchałaś

Modlitwy nasze Bogu polecałaś

O Matko z  Synem z nieba wysokiego

Racz wysłuchać modlitwy narodu naszego

Będziemy się modlić, przepraszać za winy

By nas nie ukarał Syn Twój Jedyny

Słów nie znajdujemy na podziękowanie

Niech tylko radość w sercu pozostanie

Łza serdeczna z oczu to podziękowanie

Za Twoje Łaski nieprzebrane

I Matczyne serce ukochane

 Bo cóż CI damy oprócz miłości

Kiedy my tacy grzeszni i tacy prości

Żegnając Cię z Synem prosimy o błogosławieństwo

O zgodę i miłość w naszych rodzinach

I wszystkich mieszkańców  Chlebczyna

Fotorelacja poniżej: