SŁODKA AKCJA W SARNAKACH

W niedzielę 7 maja 2017 roku w Sarnakach, odbył się odpust ku czci Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski, a także naszej parafii. Uroczysta Msza Święta o godzinie 12:00 była także rocznicą Pierwszej Komunii Świętej. Po uroczystościach kościelnych młodzież z naszego sarnackiego oddziału KSM-u przygotowała stoisko z ciastem i innymi słodkościami. Częstując ciastem licznie zgromadzonych wiernych, na tzw. „odpuście”, przy okazji zbieraliśmy fundusze na półkolonie letnie dla dzieci, które mają się odbyć w naszej parafii. Do skosztowania były różne ciasta, między innymi: serniki, szarlotki, biedronka. Oczy kusiły kolorowe babeczki i piękne rurki. Zainteresowanie smakołykami było bardzo duże. Akcję uznajemy za udaną. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę.

Paulina Golwiej.