ŚW. STANISŁAWIE WSTAWIAJ SIĘ ZA NAMI!

07 maja w naszej parafii przeżywaliśmy odpust ku czci św. Stanisław Biskupa i Męczennika głównego patrona Polski i naszej wspólnoty parafialnej.

Nasze przygotowania do uroczystości odpustowych rozpoczęliśmy w czwartek (04 maja) i przez kolejne dwa dni przeżywaliśmy nabożeństwo 40 godzinne połączone z Adoracją Najświętszego Sakramentu, spowiedzią i Jerychem Różańcowym. W Adorację włączyła się cała wspólnota (każda miejscowość według wyznaczonych godzin). W sposób szczególny swój czas na adorację Najświętszego Sakramentu mieli dzieci przygotowujące się do I Komuny św. i ich rodzice jak i młodzież przygotowująca się do sakramentu Bierzmowania.

Uroczysta suma odpustowa została odprawiona w Niedzielę o godzinie 12. Eucharystii przewodniczył i kazanie wygłosił ojciec Łukasz Szokaluk z Serpelic. Podczas uroczystej Mszy św. dzieci, które rok temu po raz pierwszy przystąpiły do Komunii św. odnowiły przyrzeczenia pierwszokomunijne. Po uroczystej Eucharystii i procesji miało miejsce ucałowani relikwii św. Stanisława, które zakończyło naszą Uroczystość.

Dziękujemy wszystkim za obecność i zaangażowanie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.