FINAŁ KONKURSU BIBLIJNEGO

         8 czerwca 2017 roku, w Kalnicy odbył się VII finał konkursu biblijnego Spotkania z Biblią” dla uczniów gimnazjów, pod tytułem  „Siewca wyszedł siać”. Gimnazjum im. Bohaterów Akcji V2 reprezentowały dwie uczennice Paulina Golwiej i Aleksandra Lisiecka, ich opiekunem był ksiądz Piotr Pędzich.

        Konkurs rozpoczął się o godzinie 10:00. Finaliści napisali test wiedzy składający się z 65 pytań. Później pracowali w grupach, w których poznawali siebie nawzajem w zabawach rekreacyjnych. Uczestnicy grali w 60 pytań, projektowali koszulki, a także wspólnie tańczyli dla papieża Jana Pawła II. Czas mijał im na wspólnej zabawie. Około godziny 13:00, zostały przedstawione wyniki, oraz została zaprezentowana pantomina obrazująca przypowieść z Ewangelii Świętego Mateusza o siewcy. Uczestnicy finału otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz albumy od Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość OKNO. Natomiast, laureaci zostali nagrodzeni książkami i wyjazdami wakacyjnymi ufundowanymi przez KSM DD oraz ZHP Hufiec Bielsk Podlaski i tabletem od Wójta Gminy Brańsk. Nagrody wręczyli Ks. Bp Tadeusz Pikus, Przedstawiciele KSM DD Ks. Andrzej Lubowicki, Ks. Sylwester Falkowski i Mateusz Stefaniuk, ZHP Ks. Piotr Pędzich, Podlaskiego Kuratora Oświaty p. Krystyna Pasiuk oraz wójt Gminy Brańsk p. Andrzej Jankowski i jego zastępca p. Elżbieta Szymańska.

         Po ogłoszeniu wyników wszyscy zostali zaproszeni na grilla. Mogli poczęstować się kiełbaską, karkówką i grillowanymi owocami. Uczestniczki były bardzo zadowolone z wyjazdu, poznały wiele nowych i interesujących osób. Aktywnie spędziły ten czas i z chęcią wezmą udział w kolejnych edycjach.

 

Paulin Golwiej