ŚWIĘTY ANTONII – WSTAWIAJ SIĘ ZA NAMI

     13 czerwca w kościele powszechnym wspominamy świętego Antoniego. Patron m.in.: podróżnych, narzeczonych, czy małych dzieci. W Polsce św. Antonii znany jest szczególnie ze swego wstawiennictwa w poszukiwaniach rzeczy zagubionych. W naszej parafii przygotowywaliśmy się do przeżywania wspomnienia tego świętego poprzez nowennę ku jego czci. Kult tego świętego w naszej wspólnocie związany jest z jednym z ołtarzy bocznych ku czci tego świętego. Tradycją naszej parafii jest błogosławieństwo dzieci w dniu wspomnienia świętego. Nie inaczej było w tym roku. Pielęgnując tą nasza piękną tradycję 13 czerwca, po Eucharystii i Procesji Fatimskiej, przy ołtarzu św. Antoniego Ks. proboszcz Andrzej Jakubowicz pobłogosławił zgromadzone dzieci poprzez nałożenie rąk i modlitwę. Przez wstawiennictwo św. Antoniego i Matki Bożej Fatimskiej polecamy Bogu wszystkie dzieci naszej parafii (nawet te zagubione), aby zawsze na wzór Maryi i św. Antoniego zmierzały do świętości.