WYJAZD INTEGRACYJNY

      17 czerwca b.r. nowo ustanowieni ministranci parafii Sarnaki pod opieką ks. Grzegorza udali się na wycieczkę integracyjną do Białowieży. Po drodze do Białowieży wstąpiliśmy do Hajnówki z wizytą do parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Dzięki uprzejmości wikariusza ks. Pawła poznaliśmy historię parafii i zapoznaliśmy się z wnętrzem świątyni. Następnie była okazja aby odwiedzić pobliski park z pomnikiem żubra. W Hajnówce skorzystaliśmy z okazji i nawiedziliśmy cerkiew – kościół prawosławny. Diakon Marek opowiedział nam o wierze prawosławnej i wyjaśnił jak sprawuje się Eucharystie w cerkwi. Z Hajnówki w towarzystwie ks. Pawła i kleryka Daniela udaliśmy się do Białowieży do tamtejszego rezerwatu. Tam mogliśmy zobaczyć żywego żubra i nie tylko. Po obejrzeniu wszystkich zwierząt i zakupieniu pamiątek udaliśmy się na zasłużony posiłek –pizzę. Posileni mogliśmy udać się w drogę powrotną do domu. Wracając wstąpiliśmy do Grabarki.