Ogłoszenia XVII Niedziela Zwykła

 1. Podziękowania za ofiary na budowę kościoła.
 2. We wtorek 08. Wyrusza Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasna Górę z naszej parafii idzie ks. Grzegorz zapraszamy do udziału razem z ks. Grzegorzem. W kościele parafialnym codziennie na Mszy św. wieczornej łączyć się ze wszystkimi pielgrzymami  a szczególnie z naszymi parafianami. Prosimy o ofiarowanie intencji za parafie i dzieło budowy nowego kościoła.
 3. Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania. Zapisy do grupy srebrnej „Duchowych Pielgrzymów” w zakrystii.
 4. We wtorekrozpoczyna się  Sierpień – miesiąc trzeźwości i abstynencji. Zachęcamy do trzeźwości i abstynencji jako wynagradzanie za grzechy pijaństwa. 
 5. We wtorek również przypada 73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Modlimy się w intencji poległych i za dzisiejszą stolicę kraju
 6. W środę 2 sierpnia – Matki Bożej Anielskiej – nawiedzając kościół można zyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami.  
 7. W tym tygodniu będzie I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I Czwartek Miesiąca – modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne, tradycyjnie o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego  Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja. W  I Piątek Miesiąca – nabożeństwo po Mszy św. godz. 7.00 i 18.00, spowiedź o 17.30. Po nabożeństwie o godz. 18.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe jako przygotowanie do odpustu. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie i prosimy o zapisywanie się na jedną godzinę prowadzenia różańca. W I Sobotę Miesiąca – nabożeństwo po Mszy św. o godz.7.00 i różaniec aż do godz. 17.00 gdyż o godz. 17.15 rozpocznie różaniec wynagradzający, o 17.45 rozważanie tajemnic różańcowych. Msza św. o godz. 18.00 wypominkowa i procesja na cmentarz jako łączność duchowa z naszymi zmarłymi , którzy przekazali nam tradycję odpustu.
 8. Za tydzień I Niedziela Miesiąca i odpust w naszej parafii ku czci Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 8.30 , 12.00 – suma odpustowa pod przewodnictwem ks. bp. Tadeusza Pikusa i poświęcenie dzwonu jako dar dla parafii od ks. Biskupa i procesja eucharystyczna. Wieczorem Msza św. o 17.00. Mszy św. o godz. 10.00 nie będzie.
 9. W Niedzielę o godz. 11.00 Koncert Maryjny jako przygotowanie do odpustu. Serdecznie zapraszamy.
 10. Serdecznie zapraszamy na Pielgrzymkę. Wyruszamy 13 w nocy (wyjazd o 2) i jedziemy przywitać pielgrzymów, którzy tego dnia wchodzą do Częstochowy. Jest to wspaniała okazja, (szczególnie dla pielgrzymów duchowych), aby razem wejść przed tron Matki na Jasne Górze i 15 uczestniczyć w uroczystościach odpustowych na wałach Jasnogórskich. W drogę powrotną ruszamy po sumie odpustowej. Koszt 75 zł. Można przenocować dwie noce w autokarze. Osoby, które mają namioty, mogą nocować na polu namiotowym pielgrzymki drohiczyńskiej. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w zakrystii w Sarnakach, u p. Mariusza Dudziuka (515 453 665), u ks. Grzegorza Zasłonki (785 901 959).
 11. Księża: Grzegorz Zasłonka i Grzegorz Konopacki, którzy w ostatnim czasie prowadzili w naszej wspólnocie parafialnej letnie Oazy, dziękują parafianom za wsparcie, szczególnie darami materialnymi i duchowymi. Dziękujemy za pomoc młodzieży, która nie szczędziła trudu i czasu, aby wspomóc nas w przygotowaniu i przeprowadzeniu rekolekcji oazowych. Dziękujemy: Nadleśnictwu, Strażakom i p. Mariuszowi Dudziukowi. W sposób szczególny dziękujemy Ks. Proboszczowi Andrzejowi Jakubowiczowi, za otwartość, życzliwość i każdy gest dobrej woli.