Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

„ Maryja Rzekła: Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, Zbawicielu moim. Bo wejrzał na uniżenie swojej Służebnicy. Oto bowiem odtąd błogosławić mnie będą wszystkie pokolenia. Gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny, On przejawia moc swego ramienia, strąca władców z tronu, a wywyższa pokornych”.

Maryja jako pierwsza ze stworzeń weszła do nieba w ciele. Jest o owoc Jej zwycięstwa nad grzechem, które odniosła dzięki Niepokalanemu Poczęciu.  Wniebowzięcie przypomina nam o godności ciała ludzkiego i zachęca do godnego postępowania przyszłej chwały, która ma się w nas objawić.  W tym dniu idziemy do Ciebie matko z naręczami pięknych kwiatów, pachnących ziół, zbóż prosząc Boga, aby służyły człowiekowi i wszystkiemu stworzeniu, które podczas Mszy św. kapłan poświęci jako dar wdzięczności za cały stworzony świat.  Kościół wzywa nas do radości, ponieważ Matko zostałaś wzięta z ciałem i duszą do nieba i z Chrystusem królujesz na wieki.

Uproś nam Maryjo łaskę silniejszej wiary, podtrzymuj nadzieje, umocnij wole walki z grzechem…. Matko Boga – Maryjo Wniebowzięta chcemy patrzeć na ciebie z miłością i radością, by powiedzieć Ci, że jesteśmy twoimi dziećmi – a Ty Naszą Matką. Dziękujemy Ci po prostu za to, że jesteś  Maryja Matką Jesusa Chrystusa – bądź pozdrowiona, bądź naszą Miłością.

 

Autor tekstu: Pani Stanisława – parafianka