Ogłoszenia XXVI Niedziela Zwykła

 1. Podziękowania za ofiary na budowę kościoła.
 2. Podziękowanie za udział w Koronce do Bożego Miłosierdzia na rogach ulic, a także za udział w nabożeństwie o Trzeźwość Narodu.
 3. Dzisiaj jest I Niedzielą Miesiąca. Po Mszy św. o godz.11.30 nabożeństwo adoracyjne i procesja wokół kościoła. Nabożeństwa różańcowe będą odbywały się w niedzielę i dni powszednie po mszy św. wieczornej o godz.17.00, a także w niedziele o 11.30 – jedna tajemnica.
 4. W Czwartek I Czwartek Miesiąca o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia, modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne.
 5. W piątek I piątek Miesiąca – nabożeństwo po Mszy się o godz. 7.00 i o godz.17.00
 6. W poniedziałek 2 X – wspomnienie Aniołów Stróżów.
 7. W środę 4 X – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
 8. W czwartek 5 X – wspomnienie św. Siostry Faustyny.
 9. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”.  Dzień Papieski to także tradycyjna przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera edukację dzieci i młodzieży uzdolnionej z ubogich rodzin z terenów wiejskich.
 10. Zachęcamy do prenumeraty miesięcznika „ Różaniec”.
 11. W sobotę 7 października wspomnienie NMP Różańcowej (I sobota Miesiąca). Tego dnia odbędzie się ogólnopolska akcja modlitewna „Różaniec do Granic”. Jej głównym celem jest prośba o ratunek dla Polski i świata poprzez wstawiennictwa Matki Bożej. Z naszej parafii wyruszy pielgrzymka do Serpelic po Mszy św. o godz.6.30. Jest również organizowany wyjazd autokarem o godz. 10.00 , chętnych zapraszamy do zapisywania się w zakrystii. W kościele parafialnym o godz. 14.00 będzie prowadzony różaniec dla osób, które nie mogą udać się do kościoła stacyjnego. Bezpośrednio po zakończeniu różańca będzie Msza św. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.Serdecznie zapraszamy do udziału w tej akcji. Plan spotkania w Serpelicach:

10.30 Modlitwa i konferencja wprowadzająca

11.00 Eucharystia

12.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu

13.00 Poczęstunek

14.00 Modlitwa różańcowa

15.30 Modlitwa na zakończenie

Więcej informacji o akcji ” Różaniec do granic” na stornie www.rozaniecdogranic.pl/start