Idźmy naprzód z nadzieją

 

     8 października już po raz 17 obchodziliśmy Dzień Papieski. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Jak co roku w tym dniu młodzież z naszej parafii zbierała ofiary do puszek, które przeznaczone zostały na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” im. Św. Jana Pawła II. Instytucja ta zajmuje się wspieraniem uzdolnionej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin.

  W tym dniu również miało miejsce poświęcenie tornistrów uczniów. Dzieci poprzez przyniesienie na Mszę święta swoich tornistrów wraz z podręcznikami, zeszytami i przyborami zaprosili Boga, aby im pomagał w formacji intelektualnej i duchowej. Ks. proboszcz poświęcił tornistry licznie zgromadzonym uczniom, a następnie modliliśmy się na różańcu polecając Bogu przez wstawiennictwo Maryi i św. Jana Pawła II dzieci i młodzież uczącą się z naszej parafii i fundacje „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

  Dziękujemy wszystkim za obecność, modlitwę i wsparcie materialne duchowego testamentu świętego Jana Pawła II.