„Kremówka”

    W dniu 15 października 2017 r., młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, działającego przy parafii Sarnaki, uczciła wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Po każdej Eucharystii, przy kościele w Sarnakach, pod wezwaniem Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika, można było poczęstować się kremówkami papieskimi. Za dobrowolną ofiarę, każdy mógł skosztować ulubionego smakołyku Świętego Jana Pawła II. To o Kremówkach wspominał Jan Paweł II podczas pielgrzymki do Polski w 1999 r. w Wadowicach „Po maturze chodziliśmy na kremówki”.

    16 października 1978 r. Karol Wojtyła został wybrany na papieża. W związku z tym nasza inicjatywa miała na celu, przypomnienie tego wydarzenia, postaci naszego wielkiego rodaka, jego nauczania. Było to również podziękowanie wiernym za wsparcie swoją modlitwą i ofiarą, duchowego testamentu Świętego, a mianowicie – Fundacji Nowego Tysiąclecia im. Jana Pawła II. Spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem i pozytywnymi komentarzami. Żadna kremówka się nie ostała. Dziękujemy!

Paulina Golwiej.