1 niedziela Adwentu – ogłoszenia

 

 1. Podziękowanie za ofiary na budowę Kościoła.
 2. Pamiętajmy, że nasza kultura osobista wyraża się również w dbałości o porządek o miejsce wiecznego spoczynku naszych bliskich zmarłych. Przypominamy o konieczności segregacji śmieci na cmentarzu grzebalnym. Niestety mamy jeszcze z tym problem..
 3. Przypominamy i zachęcamy do godnego przygotowania się do peregrynacji Figury Matki Bożej Fatimskiej i Obrazu Jezusa Miłosiernego poprzez udział w dniu peregrynacji we Mszy świętej, spowiedzi i Komunii świętej.
 4. W ubiegłą niedzielę odbyło się spotkanie proboszcza z Radą Parafialną. Na spotkaniu ks. proboszcz przedstawił stan parafii w szczególności co do budowy kościoła. W tym roku zostały wykonane następujące prace: posadzka granitowa z ozdobnymi ornamentami (prace nadal trwają), schody granitowe wewnątrz i na zewnątrz kościoła, parapety granitowe w kościele dolnym, zostały wylane schody betonowe na zewnątrz kościoła, mur odgradzający świątynię od wikariatu, sztukateria ołtarza głównego i dwóch bocznych, dwa drzwi wejściowe miedziano mosiężne, sztukateria sufitu pod chórem i portale pod chórem, część portali do zakrystii i kaplicy, została doprowadzona instalacja gazowa, odprowadzenie wody z rynien przy nowym kościele. Prace na cmentarzu (droga). Ks. proboszcz przedstawił projekty ambony, ołtarza i chrzcielnicy, próbę polichromii. Do najważniejszych prac należy również przygotowanie drogi, która przebiega przez cmentarz, a w przyszłości powinna rozpoczynać się przy nowym kościele, a kończyć się łącząc się z drogą w Chybowie. Do zapłaty za prace pozostało: 85 tys. zł. za granit, 15 tys. odnośnie prac na cmentarzu (droga), 6 tys. zł materiały budowlane i połowa sumy za drzwi główne do nowego kościoła (zostaną obsadzone do Bożego Narodzenia). Radni zachęcają, aby w miarę możliwości poczuwać się do ofiarności na cel budowy. W rozmowie o planach prac na przyszły rok ustaliliśmy, że przygotowujemy projekt i próby realizacji polichromii na suficie nawy głównej i dekorowania ołtarzy głównego i bocznych. Styl kościoła wygląd aktualnie prowadzonych prac, szczególnie posadzki wymaga aby, ściany i sufit były równie piękne. Postanowiliśmy, że można przedłużyć czas prac, aby wnętrze kościoła było zgodne z architekturą całości.
 5. Dzisiaj rozpoczął się Adwent – czas oczekiwania na narodziny Pana Jezusa. Do głównych punktów tego czasu należą: Roraty – dla dzieci i młodzieży w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o 17:00. Dla dorosłych w środę i sobotę o 7:00. W tym roku roraty będziemy przeżywali ze św. Józefem jako strażnikiem. Dzieci i młodzież przychodząc na roraty z lampionami i sercami (z dobrymi uczynkami) i otrzymuje plakat ze znaczkami. Spośród najpilniejszych uczestników rorat zostaną rozdane nagrody. Rekolekcje Adwentowe odbędą się w dniach 15, 16 i 17 grudnia. Ćwiczenia duchowe poprowadzi ks. Dariusz Rogowski – notariusz kurii Płockiej. Dobre postanowienia – Adwent to początek nowego roku liturgicznego w związku z tym zapraszamy do powzięcia postanowień Adwentowych, a może i całorocznych. Postanowienie ma na celu pracę nad naszymi słabościami, niedoskonałościami. Mają zawsze wymiar pozytywny tzn. będę coś rozbił (np. pomagał codziennie rodzicom, modlił się za rodziców, bądź za dzieci). Pamiętajmy, że to konkretna ofiara, konkretne dzieło, które podejmuje ma na celu przybliżenie do Boga.
 6. Trwa nowenna przed uroczystością Niepokalanego poczęcia Matki Bożej. Nowenna odprawiana jest po Mszy Świętej wieczorowe (17).
 7. W poniedziałek wspomnienie św. Barbary patronki Górników. W tym w dniu w sposób szczególny polecamy modlitwie pracowników Tłoczni Gazów. To również pierwszy poniedziałek miesiąca. W tym dniu jak zawsze polecamy Bożemu Miłosierdziu Dusze czyśćcowe. Msz św. w tej intencji o 17:00. Półgodziny wcześniej różaniec w tej intencji. Zapraszamy do modlitwy.
 8. W środę wspomnienie św. Mikołaja biskupa. Pamiętamy o darach duchowych dla swoich najbliższych.
 9. W czwartek I czwartek miesiąca. O 15 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne i Adoracja indywidualna. Przypominamy młodzieży bierzmowanej o obecności.
 10. W Piątek Uroczystość Niepokalanego poczęcia Matki Bożej. Msze święte o 8;30, 10;00 i 17;00. Na Eucharystii wieczorowej rozdanie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. i Spowiedzi. Po Mszy św. złożenie kwiatów przy kolumnie Niepokalanej (przed kościołem). Rodzice dzieci przygotowujące się do Komunii mają spotkanie z fotografem na wikariacie (po Mszy św.)
 11. W sobotę o 18;00 Eucharystia dla mężczyzn z konferencją. Jesteś mężem, ojcem, dziadkiem, a może kawalerem? Chcesz się spotkać z Bogiem? Chcesz coś zmienić w swoim życiu? To właściwe miejsce i pora. Bóg zaprasza!! Zapraszamy tylko i wyłącznie mężczyzn.
 12. W Niedzielę ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 13. Dzisiaj przynosimy papierowe torby pomocy potrzebującym Caritas. Gdyby ktoś zapominał, można jeszcze to uczynić do środy.
 14. W sklepach są wystawione kosze, do których można złożyć artykuły spożywcze i chemiczne. Możemy w ten sposób wspomóc potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej.
 15. Młodzież zaprasza do Akcji pocztówka
 16. Młodzież rozprowadza świece Caritasu „Wigilijne Dzieło Pomocy Osobom Potrzebujący” Zachęcamy do takiej formy wsparcia osób potrzebujących.
 17. Zachęcamy do czytania tygodnika w „Niedziela” i miesięcznika „Różaniec”.
 18. Podziękowanie za prace murarskie na budowie dla p. Andrzeja Wasiluka z Chybowa, Mirosława Lipińskiego z Sarnak i Mieczysława Daniluka z Sarnak.
 19. W najbliższym tygodniu p. Organista będzie roznosił opłatki w następujących miejscowościach:

          Poniedziałek – Grzybów, Kamianka, Rzewuszki – przy szosie.

         Wtorek – Franopol, Chlebczyn. Sarnaki od Chlebczyna (do drugiego CPN-u).

         Środa – Chybów.

        Czwartek – Rzewuszki.

        Sobota – Sarnaki – ul. Kolejowa, Krecia, Lisia i Zajęcza.

    Pan organista będzie rozpoczynał roznoszenie opłatka od godziny 9. Oczywiście plany mogą ulec zmianom w wyniku zdarzeń losowy. W przypadku zmian radni zostaną poinformowani o zmianach.