Trampoliną do Nieba

   2 grudnia b. r. 50 osobowa grupa dzieci i młodzieży pod czujnym okiem opiekunów i ks. Grzegorza uczestniczyła w pielgrzymce Andrzejkowej. Pierwszym punktem naszego wyjazdu był Białystok i tamtejszy Park Trampolin „Jumper”. Trampoliny to dobry sposób aby poprzez wysiłek fizyczny i zabawę oderwać się (dosłownie i w przenośni) od zajęć codziennych i miło spędzić czas bawiąc się poprzez skakanie.

   Po potach wylanych na trampolinach udaliśmy się posilić nadwątlone wysiłkiem fizycznym ciała. Oczywiście wybór padł na Mc Donald ‘s.

   Po posiłku dla ciała przyszedł czas na posiłek dla ducha. Wracając z Białegostoku zatrzymaliśmy się w Bielsku Podlaskim w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Tutaj zostaliśmy serdecznie przywitani przez kustosza ks. Dariusza Kujawę. Ks. proboszcz przybliżył nam historię pomnika Katyńskiego. Następnie udaliśmy się do Sanktuarium, gdzie dowiedzieliśmy się o Jezusie Miłosiernym, poznaliśmy historię obrazu Jezusa Miłosiernego, który znajduje się w Sanktuarium i którego kopia peregrynuje po naszej sarnackiej parafii.

   Następnie uczestniczyliśmy w Eucharystii, w której przez wstawiennictwo Jezusa Miłosiernego polecaliśmy nas samych i nasze rodziny. Ks. Grzegorz odprawił Msze Świętą w intencji naszej wspólnoty pielgrzymkowej i naszych rodzin. Możemy śmiało powiedzieć, że Boże Miłosierdzie to swego rodzaju „Trampolina do Nieba”.

   Po krótkiej adoracji Najświętszego Sakramentu udaliśmy się w drogę powrotną do naszych domów. Wracając na paciorkach różańca podziękowaliśmy i poleciliśmy przez wstawiennictwo Maryi całą naszą wspólnotę pielgrzymkową.

   Dziękując Bogu za czas spędzony na zabawie i modlitwie w sposób szczególny pragniemy podziękować naszym opiekunom: Jolancie Chromiec, Agnieszce Głuchowskiej, Mateuszowi Stefaniukowi i ks. Grzegorzowi którzy dbali o nasze bezpieczeństwo. Czekamy na kolejne wspólne wyjazdy. 

    Zapraszamy do fotorelacji.