2 niedziela Adwentu – ogłoszenia

 

 1. Podziękowanie za ofiary na budowę Kościoła.
 2. Pamiętajmy, że nasza kultura osobista wyraża się również w dbałości o porządek o miejsce wiecznego spoczynku naszych bliskich zmarłych. Przypominamy o konieczności segregacji śmieci na cmentarzu grzebalnym. Niestety mamy jeszcze z tym problem..
 3. Przypominamy i zachęcamy do godnego przygotowania się do peregrynacji Figury Matki Bożej Fatimskiej i Obrazu Jezusa Miłosiernego poprzez udział w dniu peregrynacji we Mszy świętej, spowiedzi i Komunii świętej.
 4. Trwa Adwent – czas oczekiwania na narodziny Pana Jezusa. Do głównych punktów tego czasu należą roraty. Roraty – dla dzieci i młodzieży w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o 17:00. Dla dorosłych w środę i sobotę o 7:00. W tym roku roraty przeżywamy ze św. Józefem jako strażnikiem. Dzieci i młodzież przychodząc na roraty z lampionami i sercami (z dobrymi uczynkami). Spośród najpilniejszych uczestników rorat zostaną rozdane nagrody.
 5. Rekolekcje Adwentowe odbędą się w dniach 15, 16 i 17 grudnia. Ćwiczenia duchowe poprowadzi ks. Dariusz Rogowski – notariusz kurii Płockiej. Zachęcamy do spowiedzi adwentowej. Przygotuj się na spotkanie z Panem.
 6. Podziękowanie za złożone ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 7. Przypominamy. W sklepach są wystawione kosze, do których można złożyć artykuły spożywcze i chemiczne. Możemy w ten sposób wspomóc potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej.
 8. Młodzież zaprasza do Akcji pocztówka
 9. Młodzież rozprowadza świece Caritasu „Wigilijne Dzieło Pomocy Osobom Potrzebujący” Zachęcamy do takiej formy wsparcia osób potrzebujących.
 10. Zachęcamy do czytania tygodnika w „Niedziela” i miesięcznika „Różaniec”.
 11. W najbliższym tygodniu p. Organista będzie roznosił opłatki w następujących miejscowościach:

        11.12 – Sarnaki: od 11 –Kilińskiego i Spokojna

        12.12 – Sarnaki : od 9 – Piłsudskiego i Kościelna.

        13.12 – Sarnaki: od 9 – 3 Maja, Szkolna, Kościuszki. od 16 – blok „Szkolny”.

        14.12 – Sarnaki: od 14 – Dzikowa.