3 niedziela Adwentu

 

 1. Podziękowanie za ofiary na budowę Kościoła.
 2. Pamiętajmy, że nasza kultura osobista wyraża się również w dbałości o porządek o miejsce wiecznego spoczynku naszych bliskich zmarłych. Przypominamy o konieczności segregacji śmieci na cmentarzu grzebalnym.
 3. Przypominamy i zachęcamy do godnego przygotowania się do peregrynacji Figury Matki Bożej Fatimskiej i Obrazu Jezusa Miłosiernego poprzez udział w dniu peregrynacji we Mszy świętej, spowiedzi i Komunii świętej.
 4. Trwa Adwent – czas oczekiwania na narodziny Pana Jezusa. Do głównych punktów tego czasu należą roraty. Roraty – dla dzieci i młodzieży w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o 17:00. Dla dorosłych w środę i sobotę o 7:00. W tym roku roraty przeżywamy ze św. Józefem jako strażnikiem. Dzieci i młodzież przychodząc na roraty z lampionami i sercami (z dobrymi uczynkami). Spośród najpilniejszych uczestników rorat zostaną rozdane nagrody.
 5. W dniach 15, 16 i 17 grudnia w parafii odbywały się Rekolekcje Adwentowe. Ćwiczenia duchowe poprowadził ks. Dariusz Rogowski – notariusz kurii Płockiej. Dziękujemy księdzu rekolekcjoniście, księżom spowiednikom i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg duchowych ćwiczeń adwentowych. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać.
 6. W piątek 22 grudnia (wyjątkowo) konferencja przed chrzcielna dla rodziców naturalnych i chrzestnych o godzinie 16. Zapraszamy.
 7. Chrzty 26 grudnia o godzinie 10.
 8. Za tydzień w niedzielę 24 grudnia (4 niedziela adwentu) Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w tym dniu zostaną odprawione tylko o godz. 8.30, 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy św. wieczorowej. Przypominamy o religijnym charakterze wieczerzy wigilijnej (zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i alkoholu). Wieczerzę rozpocznijmy od modlitwy i czytania Pisma św. Zachęcamy do wspólnego śpiewania kolęd. Pasterka będzie sprawowana tradycyjnie o godz. 24.00.
 9. Młodzież KSM-u zaprasza do Akcji Sianko.
 10. Spowiedź rekolekcyjna dla chorych. Poniedziałek: 8 – (Hołowczyce i Kolonia Płosków) – 1 ksiądz, 14 (Lipno, chybów, Franopol, Grzybów, Kamianka , Rzewuszki, Bużka, Kózki, Binduga, Klimczyce i Kolonia Klimczyce) – 3 księży. Wtorek: 14 – (Sarnaki, Chybów, Rozwadów i Mierzwice) – 2 księży.
 11. Zachęcamy do czytania tygodnika w „Niedziela” i miesięcznika „Różaniec”.