PODSUMOWANIE RORAT

 

Przez okres adwentu w naszej parafialnej świątyni, pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika, odbywały się Roraty. Dzieci i młodzież uczestniczyli w Roratach w: poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki na Mszy wieczorowej. Natomiast dla dorosłych Roraty były odprawiane w środy i soboty na Mszy porannej. Zarówno dzieci i dorośli licznie uczestniczyli w Roratach przynosząc do świątyni pięknie zdobione lampiony.

W tym roku spotkania roratnie przezywaliśmy ze świętym Józefem „Strażnikiem Skarbów”. Księża w kazaniach przybliżali  postać św. Józefa i jego ważną rolę w życiu świętej rodziny. Podczas wspólnych spotkań dzieci uczyły się i śpiewały pieśń ku czci św. Józefa „Strażnik Skarbów”. Na pierwszych Roratach kapłani rozdali dzieciom plansze, na które przez cały okres trwania rorat dzieci zbierały obrazki, rozdawane po każdych Roratach. Dzieci na Roraty oprócz lampionu przynosili papierowe serca z dobrymi uczynkami i składali je do pustego żłóbka. Po każdej Mszy roratnej, kapłani losowali jedno serce, szczeliwa osoba miała zaszczyt zabrać na noc do swojego domu figurę świętego Józefa.

Na ostatnich Roratach z udziałem dzieci, spośród serc, które dzieci przynosiły przez cały Adwent, zostały wylosowane nagrody. Główną nagrodę, dużego pluszowego misia. Oprócz tego, każde dziecko, które systematycznie uczestniczyło w roratach coś słodkiego i obrazy Matki Bożej Sarnackiej. Po rozdaniu upominków i pamiątkowym zdjęciu, ks. Piotr rozdał dzieciom „Światełko Betlejemskie”. Wszystkim Dzieciom i ich rodzicom życzymy Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Niech Nowonarodzony Mesjasz błogosławi na każdy dzień życia, a Maryja otacza płaszczem swej Opieki.