Niedziela Świętej Rodziny

 

 1. Podziękowanie za ofiary na budowę Kościoła.
 2. Podziękowanie za ofiary do puszek na pomoc chorym dzieciom: Gabrieli i Filipa.
 3. Jutro Nowy Rok – Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki. Msze święte jak w Niedzielę. Przed Eucharystią o 17 różaniec w intencji Dusz Czyśćcowych. Jest to Dzień modlitw o Pokój.
 4. W czwartek – 4 stycznia – I Czwartek Miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz.15.00, adoracja Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
 5. W piątek – 5 stycznia – I Piątek Miesiąca – nabożeństwo pierwszo-piątkowe po Mszy św. o godz. 7.00 i 17.00. Spowiedź święta przed Mszami św. Przypominamy uczniom klas 4 i 6 o spowiedzi.
 6. W sobotę – 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. jak w każdą Niedzielę. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. W tym dniu modlimy się w intencji misji i składamy ofiary na tacę na potrzeby misji na całym świecie. Jest to również I Sobota Miesiąca – nabożeństwo po Mszy. Św. o godz. 10.00. O godz. 16.15 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec wynagradzający, o 16.45 rozważanie tajemnicy różańcowej , nabożeństwo i Msza św.
 7. W najbliższą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu liturgicznego Narodzenia Pańskiego. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie dziękczynnej za łaskę chrztu św. oraz o naszych rodzicach i chrzestnych. Kolędy śpiewamy do 2 lutego.
 8. Plan wizyty duszpasterskiej: 01: KAMIANKA – 1 KSIĄDZ OD 10;30; – KOLONIA HOŁOWCZYCE – 1 KSIĄDZ OD 8;30; – UL. KOLEJOWA OD 15 – 3 KSIĘŻY. 03.01: – MIERZWICE – 1 KSIĄDZ 0D 8;30, – 2 KSIĄDZ OD 9;00; – UL.: KRECIA, LISIA, ZAJĘCZA I DZIKOWA OD 15 – 3 KSIĘŻY. 04.01: – KOLONIA KLIMCZYCE OD 8;30 – 1 KSIĄDZ; – 3-GO MAJA – 1 KSIĄDZ OD 15; – UL KONOPNICKIEJ I GAZY – OD 15 – 2 KSIĘŻY. 05.01 – CHYBÓW – 2 KSIĘŻY OD 8;30 I 1 KSIĄDZ OD 10;30; – UL KOŚCIELNA I BERKA JOSELEWICZA – OD 15 – 1 KSIĄDZ.
 9. 01 – w Drohiczynie opłatek dla sołtysów o godzinie 10.
 10. Statystyka parafialna: Chrzty 15; śluby 11; pogrzeby 67; I komunia święta 40, Komunia święta 62 tysiące, odwiedziliśmy 93 osoby chore.
 11. Niestety mamy kolejny przejaw w parafii działania złego ducha (wcześniej profanacja Najświętszego Sakramentu podczas rekolekcji Wielkopostnych). Teraz w okresie Świąt Bożego Narodzenia grupa młodzieży z naszej wspólnoty parafialnej w ciągu dnia weszła do nowego Kościoła wygłupiając się, nagrywając filmy telefonem komórkowym, w celu chwalenia się swoją głupotą na łamach Internetu. Aby było tego mało pozostawiła widoczny ślad w postaci szczyn na nowo położonej posadzce. Świadczy to o braku kultury i przede wszystkim szacunku do miejsc świętych i oczywiście braku wiary i wychowania wyniesionego z domu i szkoły. Jeśli nie ma szacunku do Boga i miejsc świętych to nie zdziw się rodzicu (ojcze i matko), że na starość to syn czy córka tobie będzie na głowę sikać. Jako kapłani apelujemy do rodziców w sposób szczególny do Ojców, Mężczyzn z parafii o zorganizowanie się w Straż Świątyni i zrobienie porządku w tej kwestii ponieważ monitoring tylko uwiecznia naganne zachowania, a nie zapobiega tego typu zachowaniom, nie zapobiega stratom materialny i co jest o wiele boleśniejsze stratom duchowym. Ufamy, że w parafii znajdą się odpowiedzialny mężczyźni, którzy pomogą rozwiązać zaistniałą sprawę i zapobiec tego typu zachowań w przyszłości.
 12. Składamy podziękowanie p. Marioli Lesiuk z Sarnak za przygotowanie Tortu na okoliczność Bożego Narodzenia jako słodkiej niespodzianki dla dzieci.
 13. Pamiętajmy, że nasza kultura osobista wyraża się również w dbałości o porządek o miejsce wiecznego spoczynku naszych zmarłych. Przypominamy o konieczności segregacji śmieci na cmentarzu grzebalnym.
 14. Przypominamy i zachęcamy do godnego przygotowania się do peregrynacji Figury Matki Bożej Fatimskiej i Obrazu Jezusa Miłosiernego poprzez udział w dniu peregrynacji we Mszy świętej, spowiedzi i Komunii świętej.
 15. Zachęcamy do czytania tygodnika w „Niedziela” i miesięcznika „Różaniec”.