CHÓR KOLĘDUJE

W niedzielę 21 stycznia 2018 roku nasz chór parafialny wystąpił w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach na VI przeglądzie kolędniczym chórów i zespołów kościelnych. Wystąpiło szesnastu chórzystów w czterech głosach. Przy akompaniamencie organisty, p. Janusza Kołtuniaka zaśpiewaliśmy trzy kolędy: „Adeste fideles”, „W żłobie leży” oraz „Gwiazda z promieni”, przy czym kolęda „W żłobie leży” zabrzmiała w ciekawej aranżacji, innej niż znana wszystkim kolęda nosząca ten tytuł.  

W przeglądzie wzięło udział 11 chórów. Większość zaprezentowała po dwie kolędy (z wyjątkiem chórów z Sarnak i Bielska Podlaskiego, które zaśpiewały po trzy utwory). Na koniec wszyscy połączeni w jeden chór uczestnicy wraz z przybyłym na przegląd Ks. Biskupem Tadeuszem Pikusem oraz obecnymi na koncercie słuchaczami  zaśpiewali wspólnie: „Wśród nocnej ciszy”, „Lulajże Jezuniu” i „Bóg się rodzi”. Ks. Biskup w kilku zdaniach podsumował rolę chórzystów kościelnych  i dyrygentów chórów  i podziękował za przygotowanie pięknych występów, a także za stałą pracę w swoich parafiach. Podkreślił też, że wspólnie wykonane kolędy, chociaż bez przygotowania, zabrzmiały bardzo pięknie, a świadczy to o ogromnej wcześniejszej pracy włożonej w naukę śpiewu.

Po śpiewie w kościele udaliśmy się na poczęstunek przygotowany przez siostry zakonne. Kolędowe spotkanie było pięknym wydarzeniem, usłyszeliśmy wiele ciepłych słów na temat naszego występu, co zachęca do dalszej pracy podczas kolejnych prób.

Irena Paździor