1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Podziękowanie za ofiary na budowę Kościoła.
  2. Podziękowania za jabłka na rzecz WSD w Drohiczynie dla p. Rafała Lisieckiego.
  3. Podziękowanie dla uczestników pielgrzymki do Leśnej Podlaskiej za czytelny znak wiary dany swoją obecnością, zaangażowaniem i poniesionymi trudami pielgrzymkowymi.
  4. Podziękowania za prace wykonane przy ustawianiu rusztowania w kościele. Od poniedziałku zapraszamy do dalszych prac po 4 mężczyzn z Hołowczyc.
  5. Jak wiemy w czasie trwania Wielkiego Postu (od poniedziałku do czwartku) w godzinach 15-17 w naszej parafii ma miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu jako forma duchowego przygotowania do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Cieszy obecność mieszkańców Sarnak i Chybowa, jednak brakuje przedstawicieli pozostałych miejscowości. W związku z tym w poniedziałek zapraszamy mieszkańców Grzybowa, wtorek Kamianki, środę Rzewuszek i czwartek Chlebczyna.
  6. W czwartek Święto Katedry św. Piotra Apostoła. W naszych modlitwach pamiętajmy o Ojcu Świętym.
  7. W piątek Droga Krzyżowa o 16.
  8. W niedzielę Gorzkie Żale po Mszach o 10 i 17. Serdecznie zapraszamy do udziału. Najbliższa niedziela to 4 niedziela miesiąca, jak zawsze taca w tym dniu przeznaczona jest na budowę kościoła. W tym dniu jest również zbiórka do puszki Ad gentes na misje.
  9. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela” i miesięcznika „Różaniec”.
  10. Zachęcamy do pisania intencji, które będą omodlone podczas różańca w pierwszą środę miesiąca.
  11. Pamiętajmy, że nasza kultura osobista wyraża się również w dbałości o porządek o miejsce wiecznego spoczynku naszych zmarłych. Przypominamy o konieczności segregacji śmieci na cmentarzu grzebalnym.
  12. Przypominamy i zachęcamy do godnego przygotowania się do peregrynacji Figury Matki Bożej Fatimskiej i Obrazu Jezusa Miłosiernego poprzez udział w dniu peregrynacji we Mszy świętej, spowiedzi i Komunii świętej.