2 niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Podziękowania za ofiary złożone na budowę kościoła.
 2. Podziękowanie za prace przy kościele (stawianie rusztowania).
 3. Jak wiemy w czasie trwania Wielkiego Postu (od poniedziałku do czwartku) w godzinach 15-17 w naszej parafii ma miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu jako forma duchowego przygotowania do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Cieszy obecność mieszkańców Sarnak i Chybowa, jednak brakuje przedstawicieli pozostałych miejscowości. W związku z tym w poniedziałek zapraszamy mieszkańców Lipna, wtorek: Kolonii Klimczyc i Klimczyc, środę Bindugi i czwartek: Kózek i Bużki.
 4. W czwartek – 1 marca – I Czwartek Miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz.15.00, adoracja Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W tym dniu pamiętamy w naszej modlitwie o „Żołnierzach Wyklętych”. Zapraszamy na Mszę świętą w ich intencji ( 17;00).
 5. W piątek Droga Krzyżowa o 16. Bezpośrednio po jej zakończeniu Msza święta.
 6. W piątek – 2 marca – I Piątek Miesiąca – nabożeństwo pierwszo-piątkowe po Mszy św. o godz. 7.00 i Mszy wieczorowej. Spowiedź święta przed Mszami św. Przypominamy uczniom klas 4 i 6 o spowiedzi.
 7. W sobotę – 3 marca – I Sobota Miesiąca – nabożeństwo po Mszy. Św. o godz. 7;00. O godz. 16.15 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec wynagradzający, o 16.45 rozważanie tajemnicy różańcowej , nabożeństwo i Msza św. Przypominamy o spowiedzi uczniom klas 5 i 7.
 8. W sobotę po Mszy świętej wieczorowej (17), spotkanie z rodzicami uczniów klasy 7, którzy rozpoczynają przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania, które będzie miało miejsce w naszej parafii w 2019 roku. Obecność obowiązkowa.
 9. Przyszła niedziela – 4 marca – I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Gorzkich Żalach po Mszy Świętej o 17.
 10. W niedzielę Gorzkie Żale po Mszach o 11;30 i 17. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 11. Wzorem lat ubiegłych młodzież rozprowadza „Baranki Wielkanocne Caritas”. Zachęcamy do wsparcia w ten sposób osób potrzebujących.
 12. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela” i miesięcznika „Różaniec”.
 13. Zachęcamy do pisania intencji, które będą omodlone podczas różańca w pierwszą środę miesiąca.
 14. Pamiętajmy, że nasza kultura osobista wyraża się również w dbałości o porządek o miejsce wiecznego spoczynku naszych zmarłych. Przypominamy o konieczności segregacji śmieci na cmentarzu grzebalnym.
 15. Przypominamy i zachęcamy do godnego przygotowania się do peregrynacji Figury Matki Bożej Fatimskiej i Obrazu Jezusa Miłosiernego poprzez udział w dniu peregrynacji we Mszy świętej, spowiedzi i Komunii świętej.