Ekstremalna Droga Krzyżowa Sarnaki – Leśna Podlaska

W tym roku po raz trzeci parafianie Sarnak wyruszyli na trasę Ekstremalnej pieszej Drogi Krzyżowej do Leśnej Podlaskiej. Po porannej Mszy świętej grupa parafian w krótkich odstępach czasu wyruszała w indywidualną pieszą Drogę Krzyżową.

Podczas pokonywania 26 km odcinka z Sarnak do Leśnej Podlaski, pielgrzymi mieli czas na wyciszenie, modlitwę – rozmowę z Bogiem i pokonywanie własnych słabości. Pierwsi uczestnicy Drogi Krzyżowej dotarli do Sanktuarium Leśniańskiego około 12. Nabożeństwo, to było swego rodzaju wyznaniem wiary. Każdy z uczestników dał wyraz swojej wierze poprzez swoją postawę, konkretne świadectwo przyznania się do krzyża Jezusowego a swoje trudy ofiarował poprzez krzyż Chrystusa Bogu.

Mamy nadzieję, że dzieło modlitewne w którym wzięliśmy udział będzie owocowało w życiu naszym, naszych rodzin i całej wspólnoty parafialnej.

Pielgrzym