Niedziela Palmowa

25 marca b.r. przeżywaliśmy Niedzielę Palmową, która rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. W tym dniu przynosimy do kościoła palmy wielkanocne, które nawiązują do uroczystego wjazd Jezusa Chrystusa do Jerozolimy.

Tradycyjnie w naszej wspólnocie parafialnej odbył się konkurs na największą i najpiękniejszą palmę. Konkursy adresowany był głównie do dzieci, motywując rodziców i całe rodziny do wspólnego przygotowywania palmy.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się przed rozpoczęciem Mszy św. o godz. 11.30. Uroczystej Eucharystii z poświęcenie palm i procesją dookoła kościoła, przewodniczył ks. Proboszcz Andrzej Jakubowicz. Po zakończeniu Eucharystii zwycięzcom i dzieciom wręczono nagrody i słodką niespodziankę. Zwycięzcom gratulujemy twórczego zapału i zachęcamy wszystkich do podtrzymywania pięknej tradycji wykonywania własnoręcznie palm.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.