Niedziela Miłosierdzia

 1. Podziękowania za ofiary na budowę kościoła.
 2. Podziękowania za pracę przy budowie kościoła dla mieszkańców Sarnak.
 3. W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu naszymi modlitwami ogarniamy dzieci poczęte, których życie jest zagrożone. Będzie możliwość Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zapraszamy do włączenia się w to modlitewne dzieło.
 4. We wtorek początek Nowenny do św. Antoniego. To również 8 rocznica Katastrofy Smoleńskiej. Naszymi modlitwami ogarnijmy ofiary katastrofy i ich rodziny.
 5. W czwartek przekazanie Obrazu Jezusa Miłosiernego i Figury Matki Bożej Fatimskiej z Kolonii Płosków i Chybowa do Sarnak. Zapraszamy mieszkańców tych miejscowości do udziału we Mszy świętej o godzinie 18. Peregrynację po Sarnakach podzielono na 4 części: Pierwsza – ul. Kościelna, część ul. 3 Maja (od Kolejowej w stronę Nadleśnictwa), część ul Piłsudskiego (do 3 Maja), Nadleśnictwo i Blok Drogowy; Druga: ul.: Piłsudskiego, Teatralna, Rysia, Kolejowa, Dzika, Lisia, Zajęcza, Krecia i Batorego; Trzecia: Osiedle Gazowe i ul. Konopnickiej; Czwarta: ul.: 3 Maja, Kościuszki, Berka Joselewicza, Szkolna Spokojna, Żeromskiego, Kilińskiego.
 6. Zapraszamy mężczyzn z naszej parafii na pielgrzymkę do Kalisza w dniach 14-15 kwietnia. Wyjazd w piątek o 7;30.
 7. W przyszłym tygodniu taca na Budowę Kościoła.
 8. W przyszłą Niedzielę będziemy przeżywać II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Zachęcamy do udziału. Gromadzimy się w świątyni o 19 i czytamy. Około 19;30 rozpocznie się Droga Światła (na wzór Drogi Krzyżowej). Trasa jak w roku ubiegłym (Piłsudskiego, Rysia, Osiedle Gazowe, Konopnickiej, Kościuszki, Szkolna, Kilińskiego). Prosimy o zabranie ze sobą świec, a strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy przemarszu. Na Drogę Światła w sposób szczególny zapraszamy rodziny przygotowujące się wraz z dziećmi do I Komunii świętej i Sakramentu Bierzmowania.
 9. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela” i miesięcznika „Różaniec”.
 10. Pamiętajmy, że nasza kultura osobista wyraża się również w dbałości o porządek o miejsce wiecznego spoczynku naszych zmarłych. Przypominamy o konieczności segregacji śmieci na cmentarzu grzebalnym.
 11. Przypominamy i zachęcamy do godnego przygotowania się do peregrynacji Figury Matki Bożej Fatimskiej i Obrazu Jezusa Miłosiernego poprzez udział w dniu peregrynacji we Mszy świętej, spowiedzi i Komunii świętej.